teiltä puuttuu. Kuka lainais pyörää jos matkailija tulee käymään kaupungissanne? Päivävuokra 10 e? Pyörän oltava toimiva!
Vastaukset 6
- seonvälittäjä
Kysyppäs majurilta. Varmaan saat kympillä pyörän eikä tarvi edes palauttaa!
- niinkai
Juu, tuollainen lainaamo olisikin tarpeen, ettei niin paljon lainattaisi pyöriä luvattomasti. Siitä on kuitenkin kustannuksia ja jonkinlaista vuokraakin pitäisi vaatia.
- varkaitaliikkeellä
Luuletko että se mitään auttaisi,lainapyörät ne pöllisivät alta aikayksikön.Viikossa olis jo ne pyörät loppu.Alkuunsa tuhoon tuomittu idea.
- niinkai
Tuskin tuollainen yritys itsepalveluperiaatteella toimisikaan. Lainaajilta otetaan tarkat henkilötiedot ja ellei pyörä palaudu takarajaan mennessä, raastuvassa tavataan. Esim. tuntitaksa on maksettava jo etukäteen ja vain ilmaa saa ilmaiseksi.
- noumani
Lainapyörä,lähtisi helposti vääriin käsiin, vaikka lainaajan tiedot olisikin,se pöllittäis lainaajalta,jos se olis tunnistettavissa.
Eikä kukaan niin ääliö olisi,että tuollaista hyväntekeväisyys firmaa kyhäisi.Se ei elätä ketään, ja pyörät hajoaa,ja katoaa.Lainauksia pitäisi olla päivittäin kymmeniä,ja yksi lainamaksu viitisen kymppiä, jotta sais palkat,ja kuluneet/kadonneet pyörät fiksattua.Pyöriä ei kukaan lainaa huonoilla keleillä, eikä varmaan kymmentä lainaajaa ees kesäss löytyis.Tosiaankin Kuollut idea. - hienohomma
Kyllä tuollaiset polkupyörälainaamot toimivat isommissa kaupungeissa, joissa on Alepa-myymälä. Esim Hesassa kauniinkeltaisen pyörän voi vuokrata liikkeen edestä ja jättää muualle, missä on vastaava Alepan teline. Mihinkään muualle sitä ei saa hetkeksikään unohtaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202462Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401642Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha6531066- 106993
- 71972
- 98926
- 48885
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk83760Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik33736- 71728