Polkupyörälainaamo

MOITTEITA

teiltä puuttuu. Kuka lainais pyörää jos matkailija tulee käymään kaupungissanne? Päivävuokra 10 e? Pyörän oltava toimiva!

6

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • seonvälittäjä

      Kysyppäs majurilta. Varmaan saat kympillä pyörän eikä tarvi edes palauttaa!

    • niinkai

      Juu, tuollainen lainaamo olisikin tarpeen, ettei niin paljon lainattaisi pyöriä luvattomasti. Siitä on kuitenkin kustannuksia ja jonkinlaista vuokraakin pitäisi vaatia.

      • varkaitaliikkeellä

        Luuletko että se mitään auttaisi,lainapyörät ne pöllisivät alta aikayksikön.Viikossa olis jo ne pyörät loppu.Alkuunsa tuhoon tuomittu idea.


    • niinkai

      Tuskin tuollainen yritys itsepalveluperiaatteella toimisikaan. Lainaajilta otetaan tarkat henkilötiedot ja ellei pyörä palaudu takarajaan mennessä, raastuvassa tavataan. Esim. tuntitaksa on maksettava jo etukäteen ja vain ilmaa saa ilmaiseksi.

      • noumani

        Lainapyörä,lähtisi helposti vääriin käsiin, vaikka lainaajan tiedot olisikin,se pöllittäis lainaajalta,jos se olis tunnistettavissa.
        Eikä kukaan niin ääliö olisi,että tuollaista hyväntekeväisyys firmaa kyhäisi.Se ei elätä ketään, ja pyörät hajoaa,ja katoaa.Lainauksia pitäisi olla päivittäin kymmeniä,ja yksi lainamaksu viitisen kymppiä, jotta sais palkat,ja kuluneet/kadonneet pyörät fiksattua.Pyöriä ei kukaan lainaa huonoilla keleillä, eikä varmaan kymmentä lainaajaa ees kesäss löytyis.Tosiaankin Kuollut idea.


      • hienohomma

        Kyllä tuollaiset polkupyörälainaamot toimivat isommissa kaupungeissa, joissa on Alepa-myymälä. Esim Hesassa kauniinkeltaisen pyörän voi vuokrata liikkeen edestä ja jättää muualle, missä on vastaava Alepan teline. Mihinkään muualle sitä ei saa hetkeksikään unohtaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      341
      4298
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      140
      2421
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2056
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1551
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      42
      1074
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      1037
    7. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      137
      992
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      989
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      931
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      907
    Aihe