Aiheena Turenki

8257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mheeh. Ite asun Turenkis ja on tää semmone muumilaakso. Ihan kaunista maisemaa ja historiallisia kohteita löytyy. Joku voi luulla että olen täällä iät ajat asunut iäkkäämpi rouva tai herra, mutta nuori olen ja hyvin viihdyn. Lukiosta valmistuu ylioppilaita hirtsusti joka kesä ja ihmiset, joita olen tavannut on mukavia. Tervetuloa vaan kaikki tänne. Matti Esko piti vähän aikaa sitten keikkaa. Toivoisimme myös lisää artisteja ja ihmisiä tänne katsomaan;)aika sekalaista,mutta PALJON on kaikkea hienoa:D

Äänestä

Joo! On Turenki kiva paikka asua! Tääl löytyy Valio ^.^ historiallisia kohteita Janakkalassa on Laurinmäen museoalue ja Pyhän Laurin kirkko. Ja Pokego pysäkkejä löytyy kunnantalon läheltä:Dhevostalleja on paljon ja keskusta on markkinoiden aikaan viihtyisä. Tervetuloa vaan!

Äänestä

Isohiisi hyvä kesäduunipaikka ja hautuumaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muutakin kirjoitti:

Musiikkia

https://www.youtube.com/watch?v=U3DiZMST0pA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu