Aatu tietää sinut!

http://yle.fi/uutiset/on_yleinen_harhaluulo_etta_naet_kaiken__tiedatko_mita_facebook_piilottaa_sinulta/8912662?origin=rss

feisbuukki on maailman laajin vakoiluverkosto, lebertele vain kaikki tietosi kaikille, böljä!
19196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Minkä ihmeen takia sinun pitää linkittää näille sivuille joka saatanan lehtijuttu minkä satut lukemaan ??

Äänestä
  • sinun varjelemiseksi, taukki!

    Äänestä

  • on välissä kirkollistakin, vasten sinun "saatanata

    Äänestä

  • Ja mitähän muuta mahtaa olla "saatanata" kuin uskontojen olemassaolon yksi oleellisimmista perustoista? Kaikki uskonnot oli kyseessä sitten esim. ev.lut. tai keskustapuolue molempien olemassaolo perustuu asetelmaan hyvät me ja pahat ne - taivas/jumala vs. helvetti/saatana asetelma asia karkeasti ja lyhyesti esitettynä. Jos esim. sarvipään olemassaolo eliminoidaan koko kristinuskon perusta tulee samalla poispyyhkäistyksi. Uskonto kuin uskonto ilman demonisointia hommassa ei ole mitään pointtia eikä päämäärää. Ihmiskunnan suurin mysteeri kuvien kumartaminen oli kyseessä sitten ihmisen mielikuvituksen tuote uskonnot henkilöhahmoineen tai elävän elämän johtajat joiden johdolla vaikka vuorenrinteeltä rotkoon. Esim. keskustan kohdalla puhutaan jo uskonnosta jopa sokeasta sellaisesta. Sarvipäätä enkä sen kummemmin jumalaa oikein osaa edelliseen uskontoon liittää sen verran jumalatonta toiminta on vaikka johdossa on uskonmies mutta viitaten ihmisen mielikuvituksen keksimiin taruolentoihin tontut tuli ensimmäisenä mieleen kun tänään esim. maalaiset marssi puolueen lippua kantaen joka edustaa porvareita. Yhtälönä mitä ihmeellisin? Aikoja sitten kepu oli maalaisten asioita ajava puolue nyt se tyytyy hakemaan äänensä maalta ajaaksen kaupunkilaisten ja bisnesmiesten etuja ja maalaiset vanhasta tottumuksesta äänestää kun isät ja isoisät teki niin vaikka alkiolaisuuden keskusta on haudannut jo aikoja sitten. Juhlapuheissa vain vilahtelee ilman asiayhteyttä puolueen ajamiin linjoihin. Seuraava vuorelta rotkoon näytelmä nähdään kun kepulaiset maakunnat johtajansa ohjaamina hyppää alas mikä on se selvin merkki aatesokeudesta. Aatteen puolesta vaikka aate on jo kuollut ja sitä käytetään muihin kuin alkuperäisiin tavoitteisiin.

    Äänestä

  • niin, se on dilemma, ollut ja tulee olemaan, ajoista apinan puusta alastulon jälkeen

    Äänestä

  • tulihan se apina puusta. Putosi päälleen, katkaisi häntänsä nimeten itsensä ihmiseksi nostaen itsensä kaiken ja kaikkien yläpuolelle oikeuttaen siten kaikki pahat tekonsa syyttäen niistäkin saatanaa jonka keksi ihan sitä tarvetta varten. On keskittynyt sen jälkeen kieltämään häntäluunsa joka juontaa aikaan jona ihminen asui vielä puussa.

    Äänestä

  • oscoccygis kirjoitti:

    tulihan se apina puusta. Putosi päälleen, katkaisi häntänsä nimeten itsensä ihmiseksi nostaen itsensä kaiken ja kaikkien yläpuolelle oikeuttaen siten kaikki pahat tekonsa syyttäen niistäkin saatanaa jonka keksi ihan sitä tarvetta varten. On keskittynyt sen jälkeen kieltämään häntäluunsa joka juontaa aikaan jona ihminen asui vielä puussa.

    Ei se pudonnut, hyppäsi itte alas, kun naapuripuussa oli kaltaisiasi, joihin ko. apina oli vittuuntunut. Jotkut toiset näköjään jäivät sinne ylös...

    Äänestä

"aihe on Kärsämäki", juuri siihen sinun sisäsiittoisuden näivetyksen vuoksi Kärsämäen R:nro on 313

Äänestä
  • En pahemmin viljelisi viittauksia sisäsiittoisuuden suuntaan kun et kykene yhtä ensimmäistä ymmärrettävää virkettä kirjoittamaan...Kokeile uudestaan perustella kuinka avauksesi liittyy palstan aihepiiriin kuuluvaksi?

    Äänestä

  • Rautalangasta kirjoitti:

    En pahemmin viljelisi viittauksia sisäsiittoisuuden suuntaan kun et kykene yhtä ensimmäistä ymmärrettävää virkettä kirjoittamaan...Kokeile uudestaan perustella kuinka avauksesi liittyy palstan aihepiiriin kuuluvaksi?

    en voi auttaa aivosi ymmäryksen vajavaisuutta

    Äänestä

  • koska nro on 313 ja siihen on syynsä

    Äänestä

  • hyppäätkö kokomustaan

    Äänestä

  • Olipa hirmuisen selkeitä vastauksia kysymykseen miten avauksen aihe liittyy palstan aihepiiriin heh heh

    Äänestä

  • ymmäryksen_vajavaisuutta kirjoitti:

    Olipa hirmuisen selkeitä vastauksia kysymykseen miten avauksen aihe liittyy palstan aihepiiriin heh heh

    ei ole selvää ymmäryksesi ymmärryksestä mitä ymmärrät

    Äänestä

  • ssslkänen kirjoitti:

    hyppäätkö kokomustaan

    sillä kokomustassa on tuleva presidentti, keskustan maakunta jää haaveeksi

    Äänestä

  • ymmäryksen_vajavaisuutta kirjoitti:

    Olipa hirmuisen selkeitä vastauksia kysymykseen miten avauksen aihe liittyy palstan aihepiiriin heh heh

    mitä tekemistä veroparatiisi agentti Attella on kärsämäessä, mitä on paremmin nyt kuin oli ennen agentti attea

    Äänestä

Facebookin algoritmin toimintatapa ei rajoitu facebookkiin. Kirjoita googlehaku melkein mistä tahansa aiheesta tai varsinkin materiasta niin eiköhän ilmesty vaikka suomi24n sivuille jos siirryt sinne seuraavaksi mainokset aiheesta josta juuri hetkeä aikaisemmin teit googlehaun.

Äänestä
  • niin se aatu valvoo, se tietää kaiken mitä olet katsonnut kirjoittanut tietää lääkärissä käynnit tautisi ja lääkkeesi tietää rahasi ja velkasi ulkom.matkat uskonsuuntasi pornon katselusi nukkumaaikasi poliitisenkannatuksesi on kuvanut talosi ja takapihasi autosi ja perunamaasi

    Äänestä

  • isovelivalvoo kirjoitti:

    niin se aatu valvoo, se tietää kaiken mitä olet katsonnut kirjoittanut tietää lääkärissä käynnit tautisi ja lääkkeesi tietää rahasi ja velkasi ulkom.matkat uskonsuuntasi pornon katselusi nukkumaaikasi poliitisenkannatuksesi on kuvanut talosi ja takapihasi autosi ja perunamaasi

    kohta teeveessakin on itikansilmänkokonen silmä joka vakoilee asuntosi kaikki liikkeet, ilmoittaa Stasin" keskustietokoneelle joka liukulaskee kaikki ulostuksesi 10000miljardin sekuntti nopeudella ja tekee raportin aiiffbiille, et onko se itäsuomalainen Natovastaisia lausumia levitellyt ja mitäähän touhuavat kun molemat ei käy töissä, uuss okt ja 2mersua pihalla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


taukit kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/on_yleinen_harhaluulo_etta_naet_kaiken__tiedatko_mita_facebook_piilottaa_sinulta/8912662?origin=rss

feisbuukki on maailman laajin vakoiluverkosto, lebertele vain kaikki tietosi kaikille, böljä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu