Suosittele remontoijaa

amaryl74

Moi
Olisi tarvetta sisäremontille. Onko Luvialla ammattitaitoista ja luotettavaa remontoijaa?

15

1221

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ålhyl

      Sata san

    • Veljekset.tekee

      Olis tarvetta myös hyville sisäremontoijille, ei mitkään kaljaveikot ja pimeentyön tekijät kiinosta. Ketä tuolla sata-san virmassa on töissä.

    • 12343

      Olen vielä hetken aikaa oman, vastuullisen mutta hieman toisenlaisen, toki teknisen alan ammatin työkuvioissa. Jään jonkun kuukauden kuluttua eläkkeelle, ja olen miettinyt, että hyvävoimaisena voisin alkaa tehdä rakentamiseen jne. liittyviä alan pienimuotoisia töitä. Rakennuskokemusta on aina isojen talojen suunnittelusta alkaen, vaikka mitään jättiprojekteja en enää halua niskoilleni ottaa. Isoimmat jutut ovat olleet esim. isohkon ja itse suunnitellun ok-talon ja erillisen paikallaveistetyn hirsisaunarakennuksen teko. Niistä tuli eri hyvät, hetki sitten palasin saunomasta ja olen tässä raporankana kirjoittamassa! Mutta minkälaisesta jutusta olisi kyse, mihinkään aivan toivottoman oloisiin projekteihin en edes kohtuullisesti maksettuna halua käsiäni iskeä?. Asun ja olen asunut pitkään eteläisessä Suomessa, mutta varttunut nykyiseen mittaan Satakunnassa!. Tarkemmin en nyt tahdo kertoa...

    • muurarii

      No joo, taas uus amatööri rakentaja tunkee alalle. Monenlaista timpuria oon 35v aikana nähny. Varmaan kyselemällä löytyy ihan ammattilaisiakin.

    • Tirroskavaan

      Olisko komeeta remppaajaa? Ei tartte olla kuin kunnon vehkeet ja hyvä työ.

      • harleyitte

        Tiedustelehan ST:1 parlamentista. On kuulemma yksi seksitimpuri joka usein majailee siellä peliautomaattien vierellä.


      • Kalukorvaus

        Kysele jos veljekset kerkee tulemaan,kiirettä niilä on mutta kyllä kai ne yhden homman hoitaa iltatyönä.


    • Rantalava

      Tuo noi nii...älä vaa mustaa miest men ottama. Ot naapur.

    • aikaaikaansakutakin

      Joskus toimi sellainen timpurifirma nimeltään NuSa. Siinä oli osakkaina venemestari ja kuulapää timpuri jolla aina seiso, mutta hyvää työtä kyllä tekivät, jopa frouvatkin kiittivät työn jälkeä.

    • peräkammaripoika

      Luvian väipärenkylän sonniosuuskunta.

    • Mutiseva.kuna

      Löytyykö luvialta timpuria joka tekee ilman verokirjaa pieniä hommia.

      • Hehheeee

        Kaikki luultavasti. Ainakin minä tekisin jos olisin timpuri.


    • vakuutustarkastaja

      Kyllä Luvialla on kaikilla timpureilla veronumerot ja vesieristysluvat kunnossa ja sähköputkimiehilläkin asianmukaiset asennusluvat kun kaikki ovat lähes insinöörejä ja ketkä eivät ole tekevät vaimon luvalla .

      • inssiii

        Nii vielä löytyy se putki-inssi joka sulattaa jäätyneet putket.


    • Huijausapu

      Kannattaa kysellä Porista taikka Ulvilasta. Eurajoelta ei löydy kuin huijareita!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4388
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      150
      3187
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      48
      2502
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      51
      2435
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2115
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1632
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1616
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      161
      1484
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1253
    Aihe