HAJUUN KYLLÄSTYNYT

osaako kukaan neuvoa, mistä johtuu karmea haju
pesutilassa kun pyykinpesukoneen laittaa päälle
kaivot on desinfioitu.ps.etenkin pakkasella
4915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on kokemusta jolloin huonolla aineella pesevien pesukoneet ovat ruenneet haisemaan. Näin varmasti etenkin siksi että pestään liian usein 40 asteessa. Joten suosittelen ostamaan vähän kalliimpaa pesuainetta aluksi ja kokeilemaan josko haju huuhtoutuisi viemäriin sen mukana.

Äänestä
  • Kiitoksia vinkistä,kokeillaan.

    Äänestä

avautunut viemäriin. Joko pesukoneen jätevesiputki on väärin liitetty viemäriputkeen tai jälkiimu imaisee lattiakaivon tyhjäksi.

Kun seuraavan kerran haisee niin älä lähde pakoon vaan mene ja haista mistä haju tulee.

Äänestä
  • Viemäriin täytyy kaataa vettä, jos vesilukko on tyhjentynyt ja haju tulee sieltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TUMPELO kirjoitti:

osaako kukaan neuvoa, mistä johtuu karmea haju
pesutilassa kun pyykinpesukoneen laittaa päälle
kaivot on desinfioitu.ps.etenkin pakkasella

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu