Kokemuksia

vaarivanha

Onko lähiajoilta kokemuksia jommastakummasta?
Assenzio Prague Hotel
tai
Green Garden Hotel

3

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tällähetkelläprahassa

      Olemme tällä hetkellä assenziossa, hotelli on ihan siisti, huone mukava. mutta viereinen katu on todella meluisa. Aamupala ihan ok, enimmäkseen kakkuja ja hilloa ja tälläistä makeaa. Mitään raikasta ei ole tarjolla. Hotelli on aika kaukana keskustassa esim ostoskeskukset ja Kaarlen sillat, joten jos ei jaksa kävellä ei kannata tulla. En ole ikinä nähnyt näin töykeää henkilökuntaa. Pitävät turisteja aivan tyhminä eivätkä tervehdi jne. Virkailia raivoissaan heitteli puhelinta kun ei huomannut että olin paikalla. Voin sanoa että löydät kyllä paremman hotellin.

      • vaarivanha

        Kiitos vastauksestasi. Olen tulossa prahaan heinäkuussa, mutta pitänee vielä miettiä. Jos tsekki tuntuu usemmassa viestissä hankalalta, kannattaisi kenties miettiä vielä matkakohdetta. Ehkä unkarin budebest olisi miellyttävämpi kohde, mutta tuo lämpötila arveluttaa.


      • Käynyt

        Praha ei ole sama kuin Tšekki, kuten Helsinki ei ole Suomi. Kannattaa ottaa vuokra-auto ja lähteä kiertämään maata. Sekä Saksan rajan läheltä, että Määrin puolelta itäisestä Tšekistä löytyy paljon mielenkiintoista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ja taas ammuttu kokkolassa

      Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.
      Kokkola
      58
      5555
    2. Mitä siellä ABC on tapahtunut

      Tavallista isompi operaatio näkyy olevan kyseessä.
      Alajärvi
      96
      4531
    3. Helena Koivu on äiti

      Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      377
      2688
    4. Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?

      Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s
      Nettideittailu
      79
      1222
    5. Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.

      Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved
      Maailman menoa
      334
      1072
    6. Et ilmeisesti aio enää ikinä olla tekemisissä

      Että näinkö se menee
      Ikävä
      62
      891
    7. Kuvaile elämäsi naista

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      28
      863
    8. Sydämeni on sinun luona

      Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun
      Ikävä
      46
      846
    9. Trump ja Venäjä

      Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja
      Maailman menoa
      106
      817
    10. Jatkuva stressitila

      On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan
      Ikävä
      52
      799
    Aihe