Hitachi 32" HBT01 led

hdreadyahankkimassa

Onko Hitachi hyvä tv? vähän suomessa myynnissä tässä 2vaihtoehdot Hitachi 32HBT01 vs Philips 32PHT4101 HD .ready malleja se riittää hyvin,samanhintaisia

5

1601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erot_ovat_vähäisiä

      Hitachi on Expert/Power mallistoa, joten sitä on myyty ehkä enemmän Ruotsissa ja Norjassa. Philips on samaa hintaluokkaa Hobbyhallin tarjouksessa.
      Ei kai noissa suuria eroja ole, ja kumpikin löytyy testautlaitteet.fi "Antenna Ready HD" -listalta. Philipsissä on USB-tallennus, jos sille sattuu olemaan käyttöä ja tarkoittaako sen "Digital Crystal Clear" -tekniikka hiukan parempaa panelia?

    • xdcfvb

      Verkkis myy 32" älgeetä 199€, on kaikki hd virittimet.

      • hdreadyahankkimassa

        juu vanhaa mallia 3w kaiuttimet siksi halpa,philips vielä ykkösvaihtoehto


      • Wateista.viis

        "3w kaiuttimet"
        Minäkin saattaisin ostaa mieluummin Philipsin, mutta kaiuttimista sen verran, että ne ovat kutakuinkin KAIKISSA littanatelkuissa joko huonot tai erittäin huonot. Ostin 1300 euroa maksaneen 55-tuumaisen Sonyn ja kuuntelin sen "ääntä" muutaman päivän ennen kuin hankin lisäksi Sonyn oman television alle sijoitettavan runsaan 300 euron äänitason (soundplate). Nyt kuulostaa jo vähän kuin konserttisalissa olisi!


      • hdreadyahankkimassa

        8-10W per kaiutin sillä pärjää jopa 32-47" kokemusta on,jokaises merkis jonkunlainen "surround säätö,on tässä ollu perkeleellinen 5.1 850w kotiteatterikin enää en hommaa aikansa kutakin,philipsit ollu luotettavia en oo edes kuullu et jollain vikoja ollu


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      228
      17199
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      171
      12228
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      47
      6017
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      65
      4888
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      14
      4825
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      21
      3977
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3595
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      136
      3026
    9. 263
      1489
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1031
    Aihe