Kierrätystä joo!

gggggggggggrrrrrrrrrrr

Vähennetty paperin/pahvinkeräyspisteitä. Luuleeko joku että autottomat ihmiset alkavat kantamaan niitä mainoslehtimääriä kilometrejäkin. Pitää alkaa polttamaan niitä kuten ennenvanhaan. Saatanan kierrätysidiootit!

4

219

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ldkhg

      Tv:ssä tänään hauska uutispätkä, jätepoliisit olivat jätteen keräys pytyillä ja joku oli tuonut sinne pahvia, ehkä tv:n kuljetus laatikon tms. poliisit olivat harmissaam , joutuivat tilaamaan pahvin palalle kuljetuksen .....

    • Mutalalainen

      Joensuussa hävisi juuri Rantakylän ekopiste joka oli Rantakylän S-kaupan yhteydessä. Rantakylä on suurimpia asutusalueita Joensuussa. Paikalla on vain kyltti että lähin ekopiste on nyt Utrassa Lasinpuhaltajantiellä. Kuka niitä alkaa kuskaamaan sinne asti?

    • Mutalalainen
    • dfgshsgh

      Eilen oli ylenannon 'ajantasassa' jäteasiaa. Oli oikein jäteasiantuntijakin (onko se asiantuntija, jolta on mennyt parasta ennen -päiväys ohi?). Mummo soitti ja kysyi, mitä tehdä vanhoille kodinkoneille ja muulle isolle jätteelle, kun ei ole autoa. 'Asiantuntija' sanoi, että ne vanhat pakastimet ja pesukoneet voi viedä sinne kodinkoneliikkeeseen, josta ostaa uudet koneet. Että siitä vaan mummo pesukone kainaloon ja menoks. Toinen soittaja kertoi pitkään lajitelleensa mökkijätteensä sujuvasti, mutta nyt mökkipaikkakunnan tehneen pakolliseksi liittyä jätteenkeräyspalveluun. Tuo 'palvelu' maksaa, mutta koko kesänä ei ollut jäteastioita tyhjennetty. Lisäksi tuo auto, jos se joskus vielä tulee, kerää kaiken yhteen autoon, lajittelematta. Eli kalliimpi ja toimimattomampi systeemi. Rahastahan tässä on kyse, eikä mistään luonnon tai elinympäristön puhtaana pitämisestä tai raaka-aineen kierrätyskäytöstä.

      Sitten soittaja vielä kysyi 'asiantuntijalta', mitä tuolle yhteen kerätylle jätteelle tapahtuu; poltetaanko se vai mitä. Nainen ei osannut tai halunnut kertoa, mitä jätteelle tehdään. Ei halunnut tai osan nut sanoa, jaotellaanko se, käytetäänkö se täytemaaksi vai poltetaanko keräyspahvin kanssa vai mitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      127
      3411
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      55
      2981
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2484
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      112
      2030
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      170
      1674
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      30
      1308
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1142
    8. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      943
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      914
    10. Polvinen hylkäsi Persut

      Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.
      Kajaani
      156
      891
    Aihe