and I miss You like desert miss the rain

etkä sinä tiedä sitä edelleenkään...

puhelinnumerosi löytyy helposti mutta sydämesi, kenelle se kuuluu?
Ketä sinä kaipaat?
Sinun nimesi on minulle kaunis sana.
n->m
15571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ja sinun nimesi on kaunis sana minulle.

Äänestä

Minulle myös nimesi on.....

Äänestä

Nimeni on Seppo ja nimesi on kaunis sana.

Äänestä

Jos aloittajalla on se puhelinnumero niin helpostihan saat yhteyden ja esitettyä tuon kysymyksen kun heti on oikea. Ei muuta kuin luuri käteen ja soittamaan tai tekstiviestiä kirjoittamaan.

Äänestä

Oma numeroni löytyy kyllä helposti ihan tuolta numerotiedustelusta. Ei pitäisi mennä väärälle ihmiselle eli ihan hyvin voit pirauttaa.

Äänestä
  • Väestörekisterikeskuksen tietojen mukaan on 33 hänen sukunimellä olevaa miestä.

    Äänestä

  • Laitat sitten vaan viestin niille kaikille, ehkä niistä joku (epätoivoisin?) vastaa. Ajattele se osoittaisi, että todellakin rakastat sitä toista ja mieti kuinka kiva sitä olisi sitten vanhempana teidän yhdessä kiikkustuolissa muistella.

    Äänestä

  • vähänrohkeuttahei kirjoitti:

    Laitat sitten vaan viestin niille kaikille, ehkä niistä joku (epätoivoisin?) vastaa. Ajattele se osoittaisi, että todellakin rakastat sitä toista ja mieti kuinka kiva sitä olisi sitten vanhempana teidän yhdessä kiikkustuolissa muistella.

    Höpö höpö, tiedänhän toki hänen etunimensä myös ja paljon muutakin. Ei sentään tarvitse kaikille 33:lle viestitellä.

    Äänestä

  • dontgiveup kirjoitti:

    Höpö höpö, tiedänhän toki hänen etunimensä myös ja paljon muutakin. Ei sentään tarvitse kaikille 33:lle viestitellä.

    Tykkään tästä Anneli Mattilasta: https://www.youtube.com/watch?v=EtxJFktVxBM

    Äänestä

  • dontgiveup kirjoitti:

    Höpö höpö, tiedänhän toki hänen etunimensä myös ja paljon muutakin. Ei sentään tarvitse kaikille 33:lle viestitellä.

    Sitten ota paremmin selvää kenelle se kuuluu?

    Äänestä

  • Nomikset kirjoitti:

    Sitten ota paremmin selvää kenelle se kuuluu?

    Ai mikä kuuluu? Se mieskö? En tiedä kenelle hän kuuluu... Ehkä on sinkku mutta jos on kumppani, en tietenkään voi häiritä viesteillä...pitää varovasti tiedustella hänet tuntevilta.

    Äänestä

  • Pysy+kaukana+siitä+miehestä.+100%+narsisti.+Tunnen+ja+tiedän+hänet+ihan+täysi+kusettaja,+Mitätulee+tuolla+yläpuolella+olevaan+sinisellä+kirjoitettuun.+Pilaat+elämäsi+eikä+ole+mitään+keksittyä.+Sillä+on+vähintään+nytkin+kolme+kierrossa.+T.+Ystäväsi

    Äänestä

  • Kenestä mahtaa olla kyse? Ei mitään käsitystä. Olen ollut kiinnostunut vain kahdesta miehestä viimeisten vuosien aikana.

    Äänestä

miss you like desert MISSES the rain...

yksikön 3. persoona, pääte väärin... jos nyt ihan tarkkoja ollaan...

Äänestä

Se oli täys homo. Kuoli jut pari päivää taaksepäin Orlandossa. Mene ja etsi sateenkaaren päästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dontgiveup kirjoitti:

etkä sinä tiedä sitä edelleenkään...

puhelinnumerosi löytyy helposti mutta sydämesi, kenelle se kuuluu?
Ketä sinä kaipaat?
Sinun nimesi on minulle kaunis sana.
n->m

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu