Syytä olisi tarkistaa keskustelujen säännöt. Yksi säännöistä on..
Ei saa esittää asiatonta sisältöä muista keskustelijoista.
Ei saa postittaa, jonkun tai muiden keskustelujen aikaisempia keskustelujenavauksia massapostituksella, häiriten Pyhäjärven keskustelupalstaa. Nämä häiritsevät massapostitukset ovat toistuneet ja ylläpito pystyy halutessaan jäljittämään massapostittajan henkilöllisyyden ja poistamaan hänet keskusteluista.
Säännöt on syytä lukea. Säännöt koskevat kaikkia keskustelijoita. Massapostittaminen ei kuulu yleiseen keskustelunpiiriin. Massapostittaminen häiritsee muiden keskustelua.
Ei saa esittää asiatonta sisältöä muista keskustelijoista.
Ei saa postittaa, jonkun tai muiden keskustelujen aikaisempia keskustelujenavauksia massapostituksella, häiriten Pyhäjärven keskustelupalstaa. Nämä häiritsevät massapostitukset ovat toistuneet ja ylläpito pystyy halutessaan jäljittämään massapostittajan henkilöllisyyden ja poistamaan hänet keskusteluista.
Säännöt on syytä lukea. Säännöt koskevat kaikkia keskustelijoita. Massapostittaminen ei kuulu yleiseen keskustelunpiiriin. Massapostittaminen häiritsee muiden keskustelua.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Tervejärkinen ihminen ei massapostita jonkun vanhoja keskustelunavauksia. Ei kuulu yleiseen keskusteluun massapostittaminen. Massapostittaminen vanhoilla keskustelujenavauksilla ei kuulu nykypäivänkeskusteluun. Vanhat avaukset vanhine kommenteineen eivät ketään kiinosta. Massapostittaminen vie liikaa tilaa muiden asiallisilta kommenteilta keskustelupalstoilla.
Massapostittaja on omallatavallaan sairas.
Make...vaan?
On täällä TOSI sairasta porukkaa!!!!!!!
Sairasta porukkaa, en siihen oikein usko. Mutta, se onkin iso MUTTA, että pystytäisiin keskustelemaan asiallisesti. Kun pusytään asiallisuudessa ja asiallisissa kommenteissa, niin juttu luistaa ja juttujenaiheet menevät eteenpäin.
Mulle ihan mikävaan keskustelunaihe, mistä juttuu, vaikka Pyhäjärvenasioista, vaikka perunoista ja puolukoista. Mitään ei pidä ottaa liian vakavasti. Vakavasti otan, jos joku hörhö massapostittaa minun vanhoja keskustelunavauksia tänne palstoille. Se ei ole normaalia.
pitää toki olla "hörhö"mikäli juttujasi nostaa uudestaan esille.
"hörhö massapostittaa minun vanhoja keskustelunavauksia tänne palstoille. Se ei ole normaalia."
Mutta oikean totuudenmukaisen kirjoituksen nosto esille on aivan paikallaan.
luin keskustelun säännöt.
Sinä olet väärin ihminen muita muistuttamaan palstan säännöistä pahin häirikkö ja trolli. Mitä massapostaamiseenkin tulee sinä itse kirjoitat viisi avausta samasta aiheesta eikä tunnu missään ja sitten pidät muille luentoja massapostaamiseta??
En ole trolli. Minun avaukseni ovat olleet asiallisia ja avauksiini olen saanut asiallisia kommentteja, paitsi sinulta, MASSA POSTITAAJALTA. Siis sinulta.
Jokainen tervejärkinen lukija nä kee sen eron, minun ja sinun välissä. Sinä olet sairas massapostittaja minun vanhoilla avauksillani, joita nostat esiin häiriten keskustelupalstaa. Poistu kuvioista, tai sinut poistetaan massapostituksenhäiriöinnin vuoksi. Et ole eduksesi, et itsellesi, et muille. Olet häirikkö. Vainoat muita ,kuten minua kommenttieni vuoksi. Olet säälittävä luuseri. Sinun massapostituksiin ei kukaan vastaa, olen sen todennut. Jos haluat järkevästi keskustella ja haluat kommentteja, niin toimi fiksun ihmisen lailla. Siten pääset asioissa eteenpäin. Silloin voin vastata järkevästi, myös sinulle.
Mutta hei! Mitä nyt yhestä hullusta.
Normaalit ihmiset voi heittää mulle kommentteja!
"yhestä hullusta" = Muita säännöistä muistutat vaikka sinulle on vittuiltu iät ja ajat siitä, ettet sinä saatanan häirikkö koskaan kirjoita palstan aihepiiristä avauksia vaan mitä sattuu aihepiirin ulkopuolelta. Katso kun se on palstan sääntö nro 1 palstan aihepiiristä keskusteleminen ei rusakoista takapihalla heijastimista joululauluista kaupassa tai muuta sairasta paskaa ja mikä naurettavinta kirjoitat itse helposti viisi avausta perunoista ja nyt sinä sitten kehtaat muita massapostittamisesta muistuttaa?!? Mikä surullisinta ethän sinä vihannes edes tiedä mitä massapostaaminen on koska olet palstan ainoa massapostaaja. Edelleen avauksessa vetoat sääntöihin ettei muita keskustelijoita saa haukkua etkös vaan haukusäälittäväksi hörhöksi hulluksi sairaaksi yms yms????
Pienenä vihjeenä massapostittaminen tarkoittaa sitä, kun kirjoitat esim. puolukasta, perunoista ja siitä kuinka häippäset palstoilta hyvin lukuisia avauksia se on sitä massapostaamista helvetin häirikkö joka aina saa muut keskustelijat hyppimään seinille vittuilemisen takia ja sitten vedät marttyyrinroolia?? Kerro vielä miten terve on ihminen joka kirjoittaa vittu itsestään ihan helvetisti avauksia palstalle jonka aihepiiri on pyhäjärvi et sinä vaikka avauksien perusteella tämä on kuin onkin makevvan 24 palsta?
Mene töihin juuttaan joutilas mukavaa tämä itselleen vastaillu.Äiteen kanssa lähetään käpymehtään huomenna.
ei ole vielä kävyt kypsiä kourittaviksi tulee huonoa käpyhilloa
Moi 😀
No, moi, tulee kommenttia laidasta kuin laidasta, jotenkin pitäis saada omakin kommentti ulos tuoduksi. Pitää vähän miettiä, mitä tässä sanois. Monikin sitä odottaa. Yritän vaikka huumorilla, en kuiteskaan vakavasti.
On se kumma, kun jotain kommentoin, vaikka tavallisista asioista, no vaikka perunoista, puolukoista ja jne..niin joku ottaa herneen nenään, on pahoillaan.
Ajankohtaisista asioista, vaikka yksinkertaisista asioista kuulostavilata, ovat ne kuiteskin ajankohtaisia. Kuiteskin minut haukutaan maahan lynkataan, mielipiteistäni. Yritän puhua asiaa, ja samalla yritän olla hauska. Elämä kun on lyhyt meidän jokaisen kohdalla, toisilla lyhyempi ja toisilla pidempi.
Oma hauskuuteni on minullakin. Olen opetellut imitointia. Ja aika hyvin tuloksin. En kehtaa sanoa, ketä julkkiksia imitoin , heidän puheäänellä. Kuulijat ovat kuiteskin tunnistaneet äänet, joita imitoin.
PALSTAN AIHEPIIRI ON PYHÄJÄRVI ET SINÄ VAIKKA SE ON HYVIN VAIKEA USKOA ETTEIKÖ PALSTAN AIHEPIIRI OLISI MAKE..VAAN 24 PALSTA SEN VERRAN RUNSAASTI SINÄ TÄTÄ PALSTAA HÄIRIKÖIT JA HUOM. AIHEILLA JOTKA RIKKOVAT PALSTAN SÄÄNTÖJÄ KOSKA EIVÄT LIITY AIHEESEEN.
Mamu h e l v e t i n huonolla suomenkielellä massapostaa tytöille seuraa hakeakseen ja sinä vastaat että moi????????
En ole tyttö. Munat haarojenvälissä mulla. En ymmärtänyt asiaa, kun vastasin moi! Oli erehdys.
mitäpä sinä ymmärtäisit kunhan joku huomaisi pikku make..vaan sitähän sinä kerjäät aamusta iltaan ja kirjoitat avauksia itsestäsi itserakas ja -keskeinen ihminen sairaalloisesti. Jos sinulla on munat mistä vetoa niille sinulla ei ole koskaan ole ollut käyttöä kuin kusemiseen kun et osaa ihmisten kanssa olla
Syytä olisi tarkistaa keskustelujen säännöt. Yksi säännöistä on..Ei saa esittää asiatonta sisältöä muista keskustelijoista.
make.vaan, se alkuperäinen, muut vaan häiriköitä, eivät muuhun pysty, ovat onnettomia luusereita, joiden kommentteja ei kukaan kaipaa.
Keskustelunavauksessa peukku ylöspäin? Ja paskat, mistä hyvästä. Ei se mulle kuulu, niin monesti haukuttu.
Vittuile ja hauku vähän enemmän muita kirjoittajia???? Tuo sinussa on niin käsittämätöntä kuinka sinulla voi olla noin helvetin huonot sosiaaliset taidot että joka kerta suusi avatessasi saat kaikki nousemaan itseäsi vastaan käyttäytymisesi takia ja eikös sekin ole meidän muiden vika?? Oletko sinä koskaan miettinyt mikä mahtaa olla syy miksi sinulla ei ole kavereita edes suoli24lla?
Hyviä kysymyksiä, jos huomenna vastaisin.
Ihan varmasti vastaat siitä ei ole epäilystäkään. Vähän aikaa sitten itkit huusit ja potkit kun sinua pikkuista kiusataan ja sitten se kääntyi taas rutiineihin vittuilukin kelpaa kunhan pieni make..vaan saa huomiota vaikka sitten vittulua sekin on tyhjää parempi. Varmasti palaat niin paha someriippuvaisuus sinulla on ja niin valtava kaipuu kontaktiin muihin ihmisiin vaikka ne vittuilisi sinä olet onnellinen kun edes joku vittuilee. Olet sinä surullinen tapaus ei elämää ilman suoli24sta ja sielläkuin paskasaavin roolissa
Itsestäni en tee avauksia, asia on minulle selvä. Siis jotain positiivista. Ei kannata hermostua. Eikös se ole sama asia, meteliä lähtee veneiden moottorista ja ruohonleikkurista ja vähän meikäläisestä.
Voi jestas sentään, jos joku sanoo mielipiteen, tai tekee keskustelunavauksen, niin se tuomitaan trollaamiseksi. Olenko minä ruokkinut trollia? En ole, enkä sitä ajattele, kun mielipiteeni ilmaisen. Voi jessus sentään, pitäisikö minun mielistellä sellaista henkilöä, asettaa mielipiteeni sellaiseen muotoon, ettei syytettäisi trolliksi. Se, joka toista syyttää trolliksi, on itse se manipuloija, siis trolli, joka kuvittelee saavansa joukot puolellensa, keinolla millä hyvänsä, vaikka massapostituksella. Sanoisin, että jo........
Tyhjät tynnörit kolisoo eniten!
Tyhjät tynnyrit kolisee aikansa, kunnes hiljenee. Kuten aikaisemmin sanoin, minunkin tynnyrit hiljenee, tynnyreiden humina, kolina vaimenee.
Kiitos ja näkemiin! En enää kommentoi.
Vain trollit puhuvat trollaamisesta. Se on heille jokapäiväinen elämän tapa. Ikäänkuin sisäänrakennettu.
Melkein yhdeksän tuntia kesti tällä kertaa sinun poistuminen näiltä sivuilta. Paha on someriippuvuus todella paha. Oletko pysynyt laskuissa mukana miten monesti olet luvannut häipyä joka kerta palaten?