Miesten kateus naisille

Kadehtivatko miehet naisia? Heidän kykyään päätellä asioita ja hallita miesten ajattelua? Onko se syy naisten alistamiseen jota niin paljon näkee?
4215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja silti pieleen menee.

Äänestä

Manipuloivat ämmät eivät ole naisia, vaan pikkunarttuja ja narsismiin taipuvaisia kusipäitä.

Äänestä

Kadehdin sitä seuranhaun helppoutta. Naisilla on miehiä jonoksi asti. Nainen saa päivässä viestiä 10:ltä , mies vuodessa muutamalta, joista puolet robottibotteja. Miehenä joutuu näkemään paljon enemmän vaivaa toisen eteen ja epävarmuus siinä taustalla kun jonossa miehiä. Liian moni pettänyt . Eniten harmittaa vedätys, pitkiä katseita ja flirttiä naiselta. Se on vain peliä. Sitten sitä ihastuu ja rakastuu ja pettyy ku nainen vedätti kuus nolla. Siellä nauraa ku sai toisen rakastumaan, varmaan joku vedonlyönti ollut. Taidankin olla enemmmän pettynyt kuin kadehdin. Pettymystä ei pysty enää peitellä, vuosia menee toipua jälleen.

Äänestä

Arvostan naisia. En ymmärrä, mistä olisin kateellinen heille. Jos nainen on erityisen viisas, arvostan sitä ominaisuutta hänessä. Voi olla, että joku mies on kateellinen, en tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rehellinenkysymys kirjoitti:

Kadehtivatko miehet naisia? Heidän kykyään päätellä asioita ja hallita miesten ajattelua? Onko se syy naisten alistamiseen jota niin paljon näkee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu