kumppanien pitämistä, jos ollaan parisuhteessa. Olen siinä mielessä vanhanaikainen. Enkä yksinkertaisesti esim. ymmärrä homoja tai bi-seksuaaleja. Mulle ainakin suhde loppuu siihen, jos toinen pettää. Siitä ei ole paluuta. Pahoittelen, jos tämä loukkaa jotakuta, mutta en minäkään omalle ajattelulleni mahda mitään.
Minä en suvaitse muiden
nainenvapaalla
24353
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Meillä on aika samanlaiset katsannat parisuhteen puolelta.
Tuli vain mieleen. Niin järkyttävä se edellinen kokemus oli. Varasti minulta ja kaikkea. Olen siitä jo yli päässyt, mutta.. Hui, mikä yökötys. Homosteli siinä ohessa ja vehtaili myös muita naisia.
Homosteli ohessa..huh huh täytyy olla aika veijari kysymykssä:)
Kylän playboy. Siksi ei enää ikinä vastaavanlaista. Se oli kyllä niin peräpetteri, ettei ole tosikaan. Roikkui vielä pitkään kinuamassa sääliä, narsisti kun on. Nyt en enää suo sanaakaan hänelle.
Noh kokemus opettaa ja seuraavan kerran osaat valita viisaammin. Se on vain elämää ja antaa perspektiiviä niihin asioihin jotka ovat elämässä tärkeitä. Harva meistä heti löytää sitä oikeaa kumppania.
Aika mennä nukkumaan, jotta huomenna jaksaa taas töissä.
Hyviä öitä ja levollisia unia.
10 points and papukaijamerkki kommentistasi!
Toisella palstalla tuo papukaijailija olisi haukkunut sut siitä että olet jännämiehen kanssa mennyt pilaamaan itsesi.
Mä ajattelen samalla tavalla pettämisestä joten et ole ainoa "vanhanaikainen". Muut mieltymykset ymmärrän muilla vaikka itse perushetero olenkin.
En tarkoittanut, että en hyväksyisi tietyllä tavalla homoseksuaalisuutta. Sitä on, ei sille mitään mahda, mutta siis tarkoitan ymmärryksellä, että en todellakaan siis ymmärrä. Homoilla on aivan omanlaisensa huumorintaju ym., johon ei vaan pääse sisälle. Ihan oikeasti aivot kulkee eri raiteilla.
Olen pitänyt tuota itsestäänselvyytenä..
Täysin samaa mieltä. Läheisyys ja seksi on parhainta parisuhteessa.
En miekään noita heteroita ymmärrä, sori vaan tää mun näkemykseni.
Perse se on Pentillä ja Leenallakin. Vittu se on synnyttämistä varten , sanoi akka kun neljännentoista kakaran ulos sieltä dumppasi. ;)
Voi perse, olisit heti sanonu, minä kyllä haluan olla miesten kanssa ja me kaikki yhdessä, kun 3 naista ja kaksi miestä.
Ohhoh...kova linjaus..koskeeko se seuraajamiehiä ja muita persoonia..kaikki vaan yhden kanssa..siinähän menee vapaus :(
En ymmärtänyt sanaakaan kommentistasi. Voitko kääntää suomeksi tai ainakin omalle kielellesi ainakin seuraavat sanat: "seuraajamiehiä" "muita persoonia" "vapaus"... Kuulostaakin aika mielenvikaiselta touhulta.
Haista huilu
Kyllä sitä ollaan taas niin ylempänä muita vähemmistöjä että. Kyllä heterotkin pettää ja nussii kun siat, riippumatta siitä mikä letkuJooseppi ja mikä karvaKaarina on kyseessä.
Sanoisin+että+lähtökohtaisesti+99,9%+on+bissejä+jos+oikein+silmiin+aletaan+katsoa.+Naisista+kaikki,+miehistä+suurin+osa.
Sun+mielestä+melkein+100%+on+BI-seksuaaleja.+Ei+varmasti+ole.+Ei+kaikki+ajattele
katsos+samalla+tavalla+kuin+sinä.+Tuo+ajattelutapasi+paljastaa+sinusta+yhden+oleellisen
persoonallisuushäiriön+muodon.
Samaa mieltä kanssasi. Minustakin on jotenkin häiriintynyttä toimintaa tuommoinen ihmeellinen asioiden kääntely mieleisekseen.
Ja sinähän se oikein kaksnelosen terapeutti olet. :D
Sitähän sinä ja me kaikki tehdään huomaamattakin.
Aha. Vit..siäkös noita S24-palstalla tarvii julistaa? Kaltasias pienimieliä on 13 tusinas.