Nuorelta näyttävä täti

Onko täällä muita naisia jotka 5-kymppisenä näyttävät vielä kork. 3-kymppiseltä? Jotku luulevat allekin 30 vuotiaaksi. Minulla sattuu olemaan sellainen iho ja piirteet, että todellakin näytän uskomattoman nuorelta vaikken edes ol elänyt mitenkään terveellisesti, mutta ne geenit. Ihoni on ollut aina paksu ja nuorempana tosi rasvainen vasta nyt se on laantunut ja se palkitsee se ihon paksuus. Siksi varmaan miehetkin ovat naisiaan nuoremman näköisiä koska heillä on paksumpi iho.
8155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ehkä vain kuvittelet, ei ne vaaleanpunaiset vaatteet vielä riitä tekemään parikymppisen näköiseksi.

Äänestä

Korkeintaan kolmekymppiseksi?

Heh, niinkö ne nuoret kollit on puumametsällä sanonut?

Äänestä

Kun arki ja todellisuus karkaavat peilin edestä, tilalle valuu harhaluulot, ja ihminen ihan totta alkaa jopa uskoa niihin :)

Itseäni kiinnostaisi teos Ulkonäköasteikko, jos sellainen on julkaistu? Että miltä ihmisen tulisi näyttää missäkin iässä?

Äänestä

minäpä haluaisin tavata 50 kymppisen mutta kolmekymppisen kropan omaavan naisen todella, saattaisi löytää joyain yhteistä vaikko unelmaa

Äänestä

mulla on montakin tuttua jotka kuvittelevat olevansa paljon ikäänsä nuoremman näköisiä

Äänestä
  • Kylppärin peiliä ei pidä uskoa.

    Vain auringonpaisteessa päivänvalossa näkyy todellinen ikä.

    Tottakai ikä vaikuttaa, sehän olisi kummallista, ellei vaikuttaisi.

    Äänestä

Kyllä, luultavasti kuulun tuollaiseen nuorennäköiseen sukuun. Tätini oli 75 ja häntä luultiin korkeintaan 4-kymppiseksi! Itse lähtentelen kuuttakymmentä ja moni veikkaa minua nelikymppiseksi.

Mutta, en tykkää yhtään. Haluan olla 58-vuotias ja minua ei haittaa lainkaan vaikka näytän ikäiseltäni. On todella rasittavaa kuulla näyttävänsä nuoremmalta koska en ihannoin ikinuoruutta vaan arvostan aikuisuutta !!

Äänestä

Kyllä, suurin osa luulee, että olen 10 v nuorempi kuin oikeasti olen. Eikä kukaan tahdo uskoa, että olen kohta 50. Näin on koko ikäni ollut, luultu nuoremmaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nuorekas50v kirjoitti:

Onko täällä muita naisia jotka 5-kymppisenä näyttävät vielä kork. 3-kymppiseltä? Jotku luulevat allekin 30 vuotiaaksi. Minulla sattuu olemaan sellainen iho ja piirteet, että todellakin näytän uskomattoman nuorelta vaikken edes ol elänyt mitenkään terveellisesti, mutta ne geenit. Ihoni on ollut aina paksu ja nuorempana tosi rasvainen vasta nyt se on laantunut ja se palkitsee se ihon paksuus. Siksi varmaan miehetkin ovat naisiaan nuoremman näköisiä koska heillä on paksumpi iho.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu