Nainen on 18v ja itse olen 30v. 12 vuoden ikäero tuossa on et onko mitään järkeä? Täysikäinen toki on mutta onko liian erilaiset elämäntilanteet :(
Ihastunut 12 vuotta nuorempaan
eituutaasmitaan
5192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onko sillä mitään väliä jos ei saa vastakaikua?
Ekalla kommentoijalla hyvä pointti.
Omalla kohdalla ex - jonka kanssa olin naimisissa - oli 10v vanhempi ja aloimme kulkea yhdessä, kun olin 18.
Nyt olen 26 (eronnut) ja mies, jonka kanssa on sutinaa, on 17-vuotta vanhempi. Ei ole haitannut kummassakaan mitään. Ekassa suhteessa miestä häiritsi enemmän tuo 10v ikäero, mutta tässä uudessa ei olla koskaan edes puhuttu, että se häiritsisi. Ikä on vain numeroita, jos muuten elämäntilanteet, ajatusmaailmat ja kemiat mätsää.
Enpä sitten menekään juttusille, onkin vielä 17v, vittu unohtaa pitää koko juttu huoh...
18-v on lapsi joka etsii huomiota ja kokemusta vaikka on mielestään varmasti kypsä. Ei iällä muuten ole väliä jos ihmiset ovat samalla aaltopituudella ja pitävät toisistaan.
Olisi edes tuon 18 mutta ei ole niin ei viitsi alkaa jutteleen hänelle jos vaikka kävisikin niin että hän kiinnostuisi mutta muut ihmiset katsoisi pahasti kieroon ettei oikein ole mitään järkeä.