kenelle patsas

Kenelle Mäntyharjun suurmiehelle tulisi pystyttää patsas? Mielellään väh 20m korkea ja pronssia. Sijoituspaikka mahd keskeinen.
12192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ja jälleen paskan jauhantaa!

Sinä olet ansainnut kiikun keskustorille. Et mitään muuta!

Äänestä

Anssille! HÄN ON PITÄJÄMME AINOA SUUR-MIES, fyysisestikin!

Äänestä

Jos patsas 20m, niin se etu-uloke on oltava n 3m pitkä ja yläviistoon.

Äänestä

Tuollaisilla viesteillä Viskari vain todistaa hulluutensa kaikille!

Kannattaa kaikkien naisten pysyä helvetin kaukana tuosta normaalia tyhmemmästä setämiehestä.

Äänestä

Patsaan ansaitsisi 1950-luvun kunnanjohtaja. Silloin kunta eli kukoistuskauttaan.
Kunnan alasajo alkoi 1960-luvulla eikä sille loppua näy.

Äänestä
  • Nykyinen kunnanjohtaja alkaa toimimaan työajalla (kyllä, kuntalaisten maksamalla ajalla) sähköyhtiön hallinnossa. Lukekaa kunnan sivuilta kunnanhallituksen pöytäkirjoista.

    Pitää saada lisää mammonaa ja vaikutusvaltaa. Toivottavasti aikaa riittää päätyöhön eli kunnan ja sen KAIKKIEN asukkaiden etujen ajamiseen?

    Äänestä

Kyllä KYRPÄ-Anssi ansaitsisi patsaan. Minä voisin lahjoittaa Anssille HIVin.


Ystävällisin terveisin

Savonlinnan HULLU mies
Pia Raskin väsymätön vainoaja
paskat housussa

Äänestä
  • Huuda vaan hulluuttasi lisää palstoille PIA RASK. Ehkä on vielä ihmisiä jotka eivät siitä tiedä.

    Äänestä

  • Hyvä_hyvä kirjoitti:

    Huuda vaan hulluuttasi lisää palstoille PIA RASK. Ehkä on vielä ihmisiä jotka eivät siitä tiedä.

    Edellisen kommentin kirjoitti mielisairas mies Savonlinnasta. Hän on vainonnut jo pitkään syytöntä Pia Raskia.


    Ihmettelen, ettei Pia ole tehnyt rikosilmoitusta. Eihän tyyppiä voida syyntakeettomana hulluna tuomita rikosoikeudelliseen rangaistukseen. Mutta olisi jo aika toimittaa mies mahdollisimman pitkäksi ajaksi psykiatriselle suljetulle osastolle.


    On vaarallista, että tuollainen tyyppi kulkee keskuudessamme. On suuri vaara, että tyyppi tekee henkirikoksen.

    Äänestä

  • Psykiatriselle kirjoitti:

    Edellisen kommentin kirjoitti mielisairas mies Savonlinnasta. Hän on vainonnut jo pitkään syytöntä Pia Raskia.


    Ihmettelen, ettei Pia ole tehnyt rikosilmoitusta. Eihän tyyppiä voida syyntakeettomana hulluna tuomita rikosoikeudelliseen rangaistukseen. Mutta olisi jo aika toimittaa mies mahdollisimman pitkäksi ajaksi psykiatriselle suljetulle osastolle.


    On vaarallista, että tuollainen tyyppi kulkee keskuudessamme. On suuri vaara, että tyyppi tekee henkirikoksen.

    kuitenkaan tuomittu omien lastensa pahoinpitelystä kuten sinua PIA RASK. Ei se ole sinulle ainakaan kunniaksi kuten ei kirjoittelusi täälläkään.

    Äänestä

Patsas tietenkin Mäntyharjun pojalle, joka lähti reissulle.
Se lähti reissulle, oppi siellä pahoja tapoja ja rupesi ryyppäämään. Lopulta ei pystynyt työntekoonkaan.
Pullo kädessä hoiperrellen palasi Mäntyharjulle takaisin. Siinä aihetta patsaalle ja samalla varoitus muille.

Äänestä

Mäntyharjullahan ei ole ketään suurmiestä eikä ole tainnut sellaista ollakaan.
On kyllä ollut paikallisia vaikuttajia. Sellaisia ovat kenkätehtaan perustaja ja paikallislehden perustaja.
Herää vain kysymys, kuka patsaan kustantaa. Tälle väestölle kymppi on jo paljon rahaa.
Mäntyharjun pojat lähti reissulle on epäonnistunut ajatus, sillä sehän kuvaa ihmisten lähtemisiä täältä. Miksi sellaista mainostaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suurmiehellepatsas kirjoitti:

Kenelle Mäntyharjun suurmiehelle tulisi pystyttää patsas? Mielellään väh 20m korkea ja pronssia. Sijoituspaikka mahd keskeinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu