Kun ulos katselee, niin mieluummin selailen kaikkia matkustuskohteita :D Kohta pitää arpoa, mihin lähtee, kun alkaa tulla eteen hienoja matkakohteita!
Lähdetäänkö mies Venetsiaan :)
11
224
Vastaukset
- Kyösti-Armas
Kyllähän me rakas näin teemme ja tämä on vissi asia.. ;)
- nainenvapaalla
Romanttinen Venetsia ;)
- Kyösti-Armas
nainenvapaalla kirjoitti:
Romanttinen Venetsia ;)
Sujakoimme kanavissa condoleilla :) Täytyy vain toivoa, ettei siellä haise kauheasti paska, kun eihän niissä veden päälle rakennettuissa taloissa kai mitään viemäröintejä ole, mutta voimmehan toki laittaa snorkkelit päähän.. ;)
- nainenvapaalla
Kyösti-Armas kirjoitti:
Sujakoimme kanavissa condoleilla :) Täytyy vain toivoa, ettei siellä haise kauheasti paska, kun eihän niissä veden päälle rakennettuissa taloissa kai mitään viemäröintejä ole, mutta voimmehan toki laittaa snorkkelit päähän.. ;)
Joo :) Onhan se varmaan kokemus sekin!
- vaihotellissako
Venetsiaan, "tulva" kaupunkiin. Vettä kadut täynnä. Missä sitä sitten käveltäis. ;)
- Route666
Mentäiskö vaikka Alabamaan? Otetaan Popedan levyt mukaan. :))
- EiVenetsiaanNyt
Ei Venetsiaan kannata mennä kuin vasta elokuun lopulla..
Minä ajattelin mennä Sisiliaan heinäkuun alussa, kun loma alkaa. :)
- Mitesonettä
Menetkö sukuloimaan?
- Lomafantasiaamieheltä
Lähdetään matkoille nainen. Saat upottaa minut rantahiekkaan niin, että vain silmät, suu ja SE näkyy. Olen sinun armoilla. Tee mulle, mitä haluat.
- nainenvapaalla
SE= Suomen ennätys? ;D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi294958Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2574708Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä524405Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos662400Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt461828Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu241771Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont171738Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi771694Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva131442- 1051427