Lada ei myy enää Venäjälläkään kuten kommunismin aikana.
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/kian-ja-hyundain-yhteenlaskettu-myynti-peittoaa-jo-ladan-venajalla/yTjGbced
Hyundai-Kia löi Ladan Venäjällä
11
198
Vastaukset
- Runko_siis_se_oikea_komu
"Lada on edelleen merkkien ykkönen, mutta Hyundai ja Kia ovat kovia haastajia". Mikä on kova haastaja jota myydään n.50000 autoa vähemmän ??? "Tämän vuoden tammi-toukokuussa Venäjällä myytiin 102 124 Lada-merkkistä autoa, selviää Association of European Businessin tilastosta". Lada on ja pysyy edelleen Venäjän SELVÄSTI myydympänä automerkkinä. Uutisia voidaan kertoa niin monella eri tavalla ja vain länsikotterohöperö ei uskalla katsoa raakoja faktoja. Venäläiset arvostavat laatua siinä selitys LADAN hyvään menestykseen nyt ja tulevaisuudessa !!!
- NoMoreLada
Kia ja Hyundai ovat samoja autoja eri nimellä. Niitä myytiin nyt enemmän kuin Ladaa.
- Runko_siis_se_oikea_komu
Kaksi eri merkkiä on kaksi eri merkkiä. Lada on Venäjän SELVÄSTI myydyin automerkki. Kia 56 986 kpl ja Hyundai 52 333 kpl jäävät tästä kauas taakse ja hyvä niin.
- NoMoreLada
Ladan myynnin romahtaminen on siis positiivinen asia. Hyvä niin.
- Runko_siis_se_oikea_komu
Nyt järki käteen. Vaikka Ladaa myytäisiin vain yksi kappale Venäjällä sillä ei ole mitään merkitystä meille täällä Suomessa. Sitä nyt kuitenkin myydään yli 100000 kpl etkä sinä mahda sille mitään. Ladoja myytiin Venäjällä yli kymmenen kertaa enemmän kuin meillä täällä myydyintä henkilöautoa. Lada ei siis ole katoamassa yhtään mihinkään ja hyvä niin.
- NoMoreLada
Ladan myynti on romahtanut Venäjällä ja se tekee miljarditappiot joka vuosi. Hyvä niin.
- Runko_siis_se_oikea_komu
Katsos ... se on niin että se jolla on VARAA tekee mitä vain ja Ladoja myydään edelleen enemmän kuin täällä koskaan yhtään mitään. Mitähän folokkari teki kun valehteli päästöistä kuluttajille päin naamaa ? Ai voittoa ? Hahhahaha !!! Jenkeistä lähetettiin pieni lasku valehtelusta ja saksin maalta ruvettiin lapioimaan urakalla miljardeja ison veden yli. Taisi poloisen kurssikin heilahdella aika rankasti. Kuluttajan ja ihan vaan kaikkien kannalta hyvä niin.
- NoMoreLada
Voihan sitä tehdä huonoja autoja tappiolla niin kauan kuin rahat riittää. Rahaa ei kuitenkaan ole, eikä Ladoja kukaan halua.
- Runko_siis_se_oikea_komu
Kun sanot ettei rahaa ole niin miten on mahdollista että Ladoja kuitenkin tehdään ja vielä yli 100000 kpl vuosivauhdilla myydäänkin( Suomen mittakaavassa huima luku ). Hiukan ontuva tuo sinun teoria. Taisi tuossa toisessa lauseessasi olla joka sana valetta jos oikein laskin. Ei hyvä ja ei missään tapauksessa jatkoon.
- Putleri
Heikoltahan se Ladan tilanne näyttää paitsi kommunistin punaisten lasien läpi nähtynä:
http://www.mtv.fi/lifestyle/autot/artikkeli/legendaaristen-ladojen-valmistajaa-uhkaa-konkurssi/5735236 - NoMoreLada
Runko_siis_se_oikea_komu kirjoitti:
Kun sanot ettei rahaa ole niin miten on mahdollista että Ladoja kuitenkin tehdään ja vielä yli 100000 kpl vuosivauhdilla myydäänkin( Suomen mittakaavassa huima luku ). Hiukan ontuva tuo sinun teoria. Taisi tuossa toisessa lauseessasi olla joka sana valetta jos oikein laskin. Ei hyvä ja ei missään tapauksessa jatkoon.
@Runko_siis_se_oikea_komu
Ladoja on tehty enää vain siksi, että Putin pelkää mellakoita, jotka voivat muuttua kansannousuksi. 30000 työtöntä entistä Ladan tekijää pienellä paikkakunnalla tarkoittaa suurta ongelmaa. Minun lauseissani ei ole valheita, kuten Putinin ja teidän venäjämielisten kommunistien.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst21214165Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i555797Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58694983Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat2863902PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1203634Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1373617Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.852140Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171487Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1581281Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3011203