Perin kummallista!

Huvittunut

Ihmettelen kovasti yhtä asiaa palstalla! Aina kun Huippis.....meidän iänikuinen itkupilli ja ärripurri täällä saa pataan kun on juoninut itsensä äärimmäisen häpeälliseen tilanteeseen- eli niin sanotusti "maalaa itsensä nurkkaan". Silloin tulee tuo hänen uljas ritarinsa ja "ystävänsä" "stopus" hänen avukseen pelastamaan hänet niillä jonninjoutavilla ja tyhjänpäiväisillä ketjunaloituksilla.
Voisi jopa arvailla ja luulla että samainen "huippis" on turvautunut taas yhteen niistä monista Alter egoista joka on niin totuttua ja hänen tapaista.
Eli "lähti soitellen sotaan"- jonka hävisi taas kerran todella katkerasti.
Uskoo että toi kiusallinen ketju saadaan noilla tempuilla unholaan. Ei, siellä on vielä paljonpaljon keskusteltavaa! Voitaisiin periaatteessa siirtää se tälle keveämmälle, uudelle ketjulle ja jatkaa sitä täällä.
Mutta huippiksen tuntien, hän oletettavasti taas kertoo "vetäytyvänsä" siitä keskustelusta "kiireisiinsä" vedoten. Ja mehän kyllä ne hänen kiireensä täällä jo tiedämme. ;)
Toi hassu pikku-ukko ja hänen tekemisensä on niin ennalta arvattavissa! Se on ainakin varmaa että taidetta- ja varsinkaan tilaustöitä sillä ei ole ollut vuosikausiin. Kuka nyt tommosta hassunkurista ja pikkutarkkaa vahinkonaivia harrastelijan taidetta ostaa....ei kukaan! Ne on vallan toiset taiteilijat joiden taide käy kaupaksi.

Miten on huippis, siirretäänkö tuo sinulle Kiusallisen ketjun keskustelu tähän? Sua jäi vielä kaivelemaan se rovaniemeläisen taiteilijan täydellinen ylivoima ja taitaa se "huippulahjakas"- titteli valua pikkuhiljaa tuonne pohjoisen suuntaan ihan vääjäämättä. Et ehdi edes ratsastamaan hänen siivelle kun vauhti on niiiiiin kova. ;)
Koeta nyt silti sopia nahkoihisi! Onhan sinulla vielä mahdollisuus sivaltaa häntä taas vesirajan alapuolelle niinkuin aina kun sinulla tulee äitiä ikävä. hihinnnjehnjeh! XD XD!

11

347

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yllööös

      ...jasassiin.

    • Huippulahjakas

      No niin. Juhannnus lähenee ja niksulan henkilökunta on taas jäänyt lomille jo hyvissä ajoin ja muumilaakson mielenterveysporukka on taas palstalla purkamassa lääkkeiden tuomaa henkistä euforiaa. Sama on nähtävissä aina juhlapyhien aikaan, hoitolaitosten tyhjeneminen henkilökunnan lomien takia, aiheuttaa häiriökäyttäytymistä sitten näillä palstoilla, jonne henkisesti sairaat tulevat purkamaan katkeruuttaan.

      Saapa nähdä miten vilkas juhannus palstalla on tulossa, kunhan juhlat alkavat ja yksinäiset saavat mielenterveysongelmia ja kilahtelevat.

      • Huvittunut

        Koeta sinä myös pitää nuo monet Alter egosi järjestyksessä juhannuksen aikoinakun sinä niissä "pöllyissäsi" taas innostut vakuuttamaan ihmisille tuota valettasi kuinka hianosti sinulla menee ton kirjasi myynnissä. Muutahan sä et enää voi kehuakaan...tunnetuista syistä hihi. Hyvää juhannusta ny kuitenkin! :D XD


    • joalkoi

      ...taas alter-egoilla pelailu. hihi

    • stopuksenne

      hienoa ilmaisua...nuoria olemme kaikki. virheitä tehdään, mutta pysähdymme ennen kuin virheet sattuvat, muuten saamme turpiimme, se on jokin sääntö, jota myös opitaan.

      Respektia teille.

      Kesäisin hormoonit jyllää ja sen sellaista, tietsä...
      mutta onnea kaikin puolin
      Vi ses!

      Itseäni säväyttää juuri keskeneräisyys, että jotakin on vialla, että emme ole edes ihmisiäkään.
      Se on Stopuksen asennetta, että ihminen tekee virheitä. Se on kaunista virhepäätelmää, että on virheetön.
      Siksi kehotan ihmisiä riisumaan itseään virheettömistä päätelmistä tuota pikaa.
      Ymmärrän että ihmisillä on suuria suunnitelmia itseään suhteen, että tulee hyvää työ, iso palkka, mainetta, kunniaa, koska on nero tai melkein.
      Siksi taiteilijaa potkitaan.
      Siksi taiteilija tottuu potkuihin.
      Ja että ei sattuisi kovin, niin taiteilja muuntaa potkuja taiteeksi.
      Taidepotku ei satu.

      Toki tyttöjä pitää kunnioittaa.
      Mutta kuka rakastaa nuorta herraa?

      • Stopus

        Erilaisia herroja on joo.
        Ei osaa neuvoa.
        Älä itke.
        Kun ei pahaa tehnyt, niin ei joudu maksumieheksi.


      • stopus
        Stopus kirjoitti:

        Erilaisia herroja on joo.
        Ei osaa neuvoa.
        Älä itke.
        Kun ei pahaa tehnyt, niin ei joudu maksumieheksi.

        Nuorilla melkeinpä on samoja vikoja nykyisin.
        Kun pitää paljon taakkaa, niin se paino kasvaa.
        Silloin sinusta tulee raskaan sarjan ammattinyrkkeilija.
        Silloin voitat mitalin.
        Mutta älä typeryyksiä tee.
        Koska jokainen on oikeutettu Rakkauteen!
        Jokaiselle on oma rakas turvattu.

        --

        Rovaniemi on taiteellinen ja siellä on kauniita ihmisiä, tummia ja sopusuhtaisia, totesin monesti.

        Jospa Rovaniemi laskeutuisi taideprojekteineen!?


    • Pöllyissä

      ....on kivaa kirjoitella hihi

      • niin-

        ----pöllyissä tai lopullisesti seonnut. veikkaan molempia. ;) eipä jää epäselväksi kelle tääkin "alter ego" kuuluu, typeryyksissään sen ilmaisee noin selvästi. :D


    • Pöljämikä

      ...pöljähän se on.

    • tottahantoki

      Kateutta ilmassa...!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      594
      2084
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      103
      1036
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      987
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      847
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      845
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      71
      760
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      78
      700
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe