Voitais palkata kunnalle kesätyöläinen joka naputteleis kaikki kulttuuritoimen sivut ajan tasalle samoin kuin kaikki muut linkit jotka sivuavat Kärsämäen kesää. Nyt ei tiedä tulevan kesän ohjelmasta yhtään mitään, kun löytyy vain vuoden kahden takaisia ohjelmia. Onko tosiaan Kärsämäen kulttuuritoimi näin retuperällä?
Eikö tosiaan
Saviselekänen
18294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
eikä ole, on, "tulkaa kaikki on valmista"
Mitä ja missä, siitä ei ota selvää Erkkikään.
"Erkille kuulukkaan vaan kulttuurin vetäjälle, ja kun ei kuulu voi sanoa; Tulkaa kaikki on valmista"
Uusi kunnanjohtaja voisi ensimmäiseksi selvittää miksi kulttuurin suksi tökkii. Nettitietojen mukaan ei mitään ohjelmaa tälle vuodelle.
Kulttuuria on tullu aivan tarpeeksi.Urheiluun nekin rahat olisi pitäny käyttää,mitä on töhritty Piikkilän seiniin. Joku jo huokasi ,että Nahkurin seiniäkin on töhritty. Moneen turhaan on laitettu rahaa kunnan kukkarosta. Rivitalojen pihat ovat joskus kuin syrjäkylien tiet sateella ja koiranputket rehottaa ,vai oliko ne puhallusputkia ? Eikä ole kaikilla pihoilla tarvittavia välineitä.
kultuuri toimi on ulkoistettu kattilakoskelle päätöksen on tehnyt kunnanhallitus jonka puheenjohtaja on salo ja kattilakosken johdossa on myös salo piiri pieni pyörii.
Sama homma mm paanulinnan hallinnossa. Hallitus kokousti ja yllätys yllätys valituiksi tuli he itse.
Kärsämäkistä kulttuuria, mitä se on????
seon juuri sitä mitä kirjoitit
Millä rahoilla? Kulttuurirahathan meni nuille helevetin taivaanrannan maalareille.
suotta te itkettä kulttuurin aktiivia, menkääpä ihteenne, mitä the järkkäisite vastaavassa tilanteessa-ja rahoilla, kämäki kunan enemistö-hallinnon woimavarat menee Atte-syndrooman ymmärtämiseen ja sen liikkeitten vaikutuksen perässä pysymiseen, etupäässä rahasiirroilla, jota on jatkuvasti päivystettävä, kun kansainväliset sijoittajat päivittäin myy ja ostaa, kämäki kunnan ulostetuilla vero- rahoilla.
MV?
no sitä juuri
aloittaja, ymärtää, ettei ole rahaa palkata minkaalaisia "naputtelijoita, mutta" s24 voi naputella rahattomanakin
kämäkiläiset ymmärtää, että syytinkiläisten pitää olla "naputtelematta"
millä se "taavetti linkkuveiten ostaa"
Onhan ATTE, siinä on kulttuuria tarpeeksi.,Se jää historian kirjoihin ,sano muori kun kastemato asfaltilla kippas kumoon.
Kulttuurin "naputtelu on turhaa, koska ja kun kulttuuri ilmenee monipuolisena toimintana yhteisössä, joka Kämäellä valitettavasti on jäänyt vähäiseksi. Mutta onko proo edes sitä erityisemmin kiireiltään kaivannutkaan, on tiettenkin erinomaisen hyvää ja sivistyksellisesti eritoten, kuin aloittaja kulttuurista muistuttaa, Agraari yhteisössä vastavirtauksia on.