Koska yli vuoden "erossa" olon jälkeen ikävä sun luo vaan voimistuu, niin uskon että näillä tunteilla on jokin suurempi merkitys. Varsinkin kun edelleen sut kohdatessa saat pääni täysin pyörryksiin pitkäksi aikaa....
Tunteet naista kohtaan
VaanVoimistuvat
15522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ole kiltti ja kerro se hänelle?
Joo, kandee kertoa kun kaikki onvielä mahdollista, huomisesta ei kukaan tiedä
On se kertominen käynyt mielessä, vaikken tiedä onko se järjevää.
Ennemmin kidutat itseäsi, ja kadut ehkä koko loppuelämän.....
Näissä asioissa ei kannata niin järjellä mennäkään.. sitten menisi vielä vaikeammaksi.
Miksi "erossa" on lainausmerkeissä?
Tiet erkanivat, olosuhteet muuttuivat. Ei kyse siis suhteesta.
Tunnetko hänet hyvin vai oletko muuten vain kohdannut hänet jossain?
Tuliko sinulle ero?
Kyselen vain, kun eräästä miehestä olen tehnyt päätelmiä tässä kuluneen vuoden aikana.. Olen nähnyt häntä viime kesänä että tänä kesänä ohimennen.
Sama täällä ..aikaa on kulunut jo yli vuosi kun toivotin..hänelle hyvää jatkoa uuteen paikkaan..muistelen useasti häntä..emme ole kohdanneet missään .olisi kyllä mukava nähdä pitkästä aikaa. .jospa saisin myös halata kun näemme .
Ei kannata aina kertoa. Riippuu tilanteesta. Joissain tilanteissa voi aiheuttaa kovaakin ahdistusta toiselle osapuolelle.
Ja jos ei ole viitteitä molemminpuolisista tunteista, niin on aika itsekästä kertoa vain siksi, että se helpottaisi omaa oloa.
Joojoo, uskotaan uskotaan.
Jätän kertomatta.
Tosin, yleensä jos on voimakkaita tunteita jotain kohtaan, tulee vain pakottava tarve kertoa niistä. En niitä kertoisi mitenkään omaa oloani helpottaakseni. Uskon että oloni hankaloituisi siitä radikaalisti.
Niillä tunteilla voisi olla merkitystä, jos vastapuoli saisi tietää niistä. Kannattaisiko ottaa yhteyttä jotenkin, pienellä viestillä? Onhan se harmi, jos elämä menee pelkkään haaveiluun. Oliko teillä vakavakin suhde ja minkä takia se loppui?
Tuolla ylempänä jo kirjoitin; ei ole ollut mitään suhdetta.
eikö edes kaveruutta?jos ei niin mitä se sitten oli ?