Tiedän että tälläisiä sivuja on jo tehty, mutta kun mielipiteet jakaantuvat niin tasaisesti negatiivisiin ja positiivisiin mielipiteisiin niin ajattelin itsekkin tehdä tallaisen keskustelun.
Juttuhan koskä sitä kun olen ostamassa 1400eurolla CDON.comista tuoteita ja en tiedä uskallanko tilata näitä tuotteita, koska kaikkilla keskustelu foorumeilla on paljon myös negatiivista juttua rahan huijaamisesta ja tuotteitten "katoamisesta" kyseistä verkkokauppaa kohtaan.
Eli onko täällä joku joka voisi kertoa että onko CDON.com turvallinen ja luotettava verkkokauppa?
Onko CDON.COM luotettava?
16
8778
Vastaukset 16
- Entinen-CDON.COM-asiakas
Kokemus neljän vuoden takaa, ja en tiedä mikä nykyään on tilanne, kun en enää tilaa mitään CDON.COMista juuri sattuneesta syystä johtuen, mutta kun tuotteen palauttaa, joutuu (joutui ainakin silloin) tappelemaan todella pitkään saadakseen rahat takaisin. Tuote oli miniläppäri, jossa olikin yllättäen espanjalainen näppis.
- Purtsimiäs
Harkitse tarkkaan mitä ostat ja mistä...itse ostin cdonilta sonyn kotiteateripaketin..ja kas kummaa ns.älyversio lopetti päivityksensä ja kieltäytyy nyt näyttämästä esim. areenaa. Vastauksena oli, että laitteen vanhentunut ohjelmisto ei enää päivity...siis laite vanheni käsiin noin 4 kk:ssa. Yksi laitteen valintakriteerinä oli nimenomaan yle areenan ja muutaman muun ohjelmatarjoajan näkyminen...siis harkittua vanhentuneen laitteiston myymistä, jolle myyjä ei aio tehdä mitään....tälle on ihan oma sana suomenkielessä.
- nojootuota
Muutaman Nightwish levyn ja DVD:n olen tilannut. Hyvin on toiminut...
- Keppanaa
Takuuasiat nykyään suoraan PERSEESTÄ
- Eivoikusettaa
Reklamaatioiden tekeminen ja käsittely aivan vessatasoa. Toimituksessa virhe - asiakas maksaa, ei muuten maksa toista kertaa. En todellakaan voi suositella CDON-verkkokaupaa yhtään mihinkään. Onneksi samat tavarat saa monesti muualta helpommalla ja halvemalla kuin käyttää pienen hetken etsimiseen.
- Anonyymi
Sivu on sekava ja yritäpä löytää lahjakortiilla maksu. Ei löydy ja mistään ei löydy mitään miten maksun pitäisi onnistua. Jää paska kauppa käyttämättä.
- Anonyymi
VAROKAA KYSEISTÄ FIRMAA
Ei tullut kun osa tilatuista tuotteista.
Asiakaspalveluun ei saa mitään yhteyttä.
Laitoin useita viestejä mutta ei tullut yhtään vastausta eikä rahojakaan.
Luottokunnan kautta joutu hakee rahat pois.
Täysiä huijareita ovat tuolla firmassa - Anonyymi
CDON.com on petos yritys, varokaa.
- Anonyymi
Ei ole luotettava, rahat meni, tuotetta ei koskaan tullut. Rikosilmoitus tehty cdon.comista.
- Anonyymi
Ainakin 3 Blu-ray elokuvaa tilannut CDON.fi kautta. Hyvin tullut perille eikä ole tarvinnut palautusta kokeilla😀
- Anonyymi
Näköjään alkuperäisessä CDON.com?:) Onko jotain tekemistä CDON com:llä ja fi:llä keskenään?:)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näköjään alkuperäisessä CDON.com?:) Onko jotain tekemistä CDON com:llä ja fi:llä keskenään?:)
Lokalisoitu sivusto, sama firma.
Ongelmana taitaa olla, että cdon tahtoisi olla enenevässä määrin kaupankäyntialusta ei firman oma myyntikanava. Ja kun sivustolla on epärehellisiä kolmannen osapuolen myyjiä ja asiakaspalvelu joka ei ole ajan tasalla niin rahat kannattaa käyttää jossakin muualla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lokalisoitu sivusto, sama firma.
Ongelmana taitaa olla, että cdon tahtoisi olla enenevässä määrin kaupankäyntialusta ei firman oma myyntikanava. Ja kun sivustolla on epärehellisiä kolmannen osapuolen myyjiä ja asiakaspalvelu joka ei ole ajan tasalla niin rahat kannattaa käyttää jossakin muualla.Joo. Huomasin myös yritin avata CDON.com niin automaattisesti avautui CDON.fi:)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lokalisoitu sivusto, sama firma.
Ongelmana taitaa olla, että cdon tahtoisi olla enenevässä määrin kaupankäyntialusta ei firman oma myyntikanava. Ja kun sivustolla on epärehellisiä kolmannen osapuolen myyjiä ja asiakaspalvelu joka ei ole ajan tasalla niin rahat kannattaa käyttää jossakin muualla.Toimii Temu alustana. välttäkää.
- Anonyymi
Huijaus sivusto cdon.com varokaa! Tilattiin maksettiin, tuotetta ei koskaan tullut, aspaa ei ole.
Tehkää rikosilmoitus, mekin teimme.
cdon.com kokemuksia, se on huijaus sivusto, rikollista toimintaa. - Anonyymi
Tilattiin maksettiin ei ole tullut tuotetta eikä rahoja ole palautettu. Petosta koko cdon.com.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241466
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1361092Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes921062Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella571048Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.98755- 67743
- 25710
- 34702
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist25619- 8611