Mitä kalaa

Saako Koivusaaresta kalaa ongella tai virvelillä ja mitä kaloja?
Ajattelin ostaa luvan ja kokeilla.
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

lampi on C&R kalastus paikka. joesta saa ruokakalaa kaikkea mitä suomesta löytyy.

Äänestä

onkiminen ei tarvitse mitään lupaa.

Äänestä

Ainakin Inksan torilta sai kala-autosta tänään kalaa erilaisesti laitettuna. Sattui näin tiistaina kalaa myyvä autokin valmiina palvelemaan.

Jokamiehen oikeuksin saa mato-ongellakin nyt hyvin kalaa. Ei kai Kymijoen kalatkaan silloin tällöin syötyinä vaarallisia terveydelle ole.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VirveLii kirjoitti:

Saako Koivusaaresta kalaa ongella tai virvelillä ja mitä kaloja?
Ajattelin ostaa luvan ja kokeilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu