Minulla on vanha saha,merkki:Partner 5000H plus ja siitä hävisi kipinä,eikä näin käynnisty.Onko vika virtapuolassa,vai jossain muussa? Onko tälläinen vika sahoissa
miten yleinen? Löytyykö puolaa jostain halvalla????
Moottorisahan kipinä puuttuu
Muzikka
3
204
Vastaukset
- käynnistysaatana
Alle sata euroa se hinta nyt ainakin on uudella puolalla, ja sehän se todennäköisin vika on. Voi sen puolan 30e jostain löytää.
Kannattaa tutkia se puolalta lähtevän sammutusjohtimen kunto. Eipä se usein ole syynä.. itsellä joskus sammutuskatkaisin on estänyt käynnistämisen. Pieni mahdollisuus on, ettei maksa oikeastaan mitään, kunhan osaa vaan korjata. - mmmaaaaqqq
laita isommasta koneesta kipinöö sahaasi, vaikka kaivurista
- Juuso6
Tuossa mallissa on ollut vikaa sähköjohdoissa, eli tarkista johtojen ja liitinten kunto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4405352Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1282204- 1461770
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko801515Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass181448Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise191394Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔821315- 711237
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään701188- 381130