Ei kiirettä

Muistakaahan (juhannus)liikenteessä kouhauttelijat, että mukana liikenteessä voi olla niitäkin, jotka noudattavat liikennesääntöjä. Siis niitä, joilla ei ole kiire ja jotka hallitsevat ajankäyttönsä.
567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nynnyttäjät pois liikenteestä!!!!

Äänestä
  • Suurin sallittu.

    Äänestä

Huomasin kuinka malttamattomia ihmiset ovat liikenteessä tänään,ajelin kiihtelyksestä tohmajärveä kohti joka on aika hiljainen liikenteen osalta usein miten.Kuinka kävi.

Sain ikäviä katseita kun ohittivat ja hätävalojen vilkuttelua kun ohi oli menty.
Venäläisrekisterissä oleva toimi noin ja kuskina oli nainen,ei järjen hiventä useimissa ohituksissa ollut.

Jouduin ajamaan tienreunassa kun hetki sitten minulta puhkesi rengas ja sijais vanteella ja renkaalla sain ajettua noin 50 km tuntinopeutta.

On tässä päivässä hyvääkin,ystävällinen ihminen kiihtelysvaaran kirkolta toi renkaan ja vaihtoi omilla välineillään ja kesken juhannuksen juhlaa paarmojen keskellä helteessä ,tuli paikan päälle kesämökiltään auttamaan minua kun jäin tielle.kylällä on henkilö joka on hyvin avulias ja laittaa korjaamossaan tarpeen tullen koneita.Ilman tätä avuliasta ihmistä en tiedä miten olisin menetellyt jos hän ei olisi tullut renkaineen ja vanteineen paikan päälle.

Siitä suuri kiitos kuuluu hänelle ja hänen perheeleen.

Äänestä

Mistä johtuu, että ihmiset ajavat ylinopeutta ja rajoituksia noudattavat tuntuvat olevan tientukkona. Onko se vaan tapa? Minusta rajoitukset on laitettu meidän autoilijoiden turvaksi, eikä kiusaksi.

Äänestä
  • Köyhillä on kiire.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MalttiWalttia kirjoitti:

Muistakaahan (juhannus)liikenteessä kouhauttelijat, että mukana liikenteessä voi olla niitäkin, jotka noudattavat liikennesääntöjä. Siis niitä, joilla ei ole kiire ja jotka hallitsevat ajankäyttönsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu