Hei, ostin ohjelman nimeltä DriverToolkit, rekisteröin sen ja nyt rupesin scannamaan sillä ajureita,,se ilmoitta kymmenkunta ajuria , on hävinnyt tai korruptoituneita ajureita sekä vanhaksi menneitä.
Kun painan download ajurin kohdalla jonka haluan päivittää niin se kertoo vaan speed 0B/s.
Kaikkien kohdalla sama juttu , netistä en ohjetta löydä.
Kone Asus M11AD-NR007S, käyttis Windows 10 home.
Kun painan download ajurin kohdalla jonka haluan päivittää niin se kertoo vaan speed 0B/s.
Kaikkien kohdalla sama juttu , netistä en ohjetta löydä.
Kone Asus M11AD-NR007S, käyttis Windows 10 home.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ajurit ladataan laitteen valmistajan sivuilta. Ei siihen mitään ohjelmia tarvitse ostaa. hohhoijjaa
Hieno kommentti ja hyvä neuvo
Mahtaa ainakin vituttaa :D
https://www.asus.com/Tower-PCs/M11AD/HelpDesk_Download/
no joo, harkitsitko ostostasi, vai päätitkö vaan lähettää rahasi nigeriaan kehítysapuna.
Tää on vielä parempi,,,kiitti tätä just kyselin,,,,kiitti vielä.
eipä kestä, mutta anteeksi, huomasin olleeni väärässä, rahat menivät osoitteeseen:Megaify Software Co.,Ltd, No 921, Dong Tang Rui Fu, Yu Hua, Changsha, Hunan 410001, China.
pointti on se, että pienellä googlettamisella ennen ohjelman ostoa, olisit saattanut tulla toisiin ajatuksiin ostoksen järkevyydestä. ainakin jos tulee lukeneeksi seuraavanlaisia sitaatteja: "Megaify Software Co.,Ltd. is a software developer located in 湖南, China*. A majority of the programs developed by the company can be classified as adware or other potentially unwanted programs."
Ohjelma saattaa sisältää toimiviakin komponentteja, mutta todennäköisesti kannattaa niellä tappio ja pyrkiä poistamaan ohjelma koneelta täydellisesti...mitä googelttamalla havaitsin, saattaa ohjelman poisto osoittautua hieman haastavaksi.
Jos vielä maksoit luottokortilla etkä paypalilla tms palvelulla, niin uusi korttisi pikimmiten. Jos et halua uusia korttiasi, niin tarkkaile ainakin tilitapahtumia.
Jos nyt pakosta pitää olla tuon tyylinen ohjelma niin tämän minä ainoastaa asentaisin, siitä ilmaisella ei tee oikein mitään mutta tuo maksullinen jo ainakin lupaa kaikenlaista https://www.f-secure.com/fi_FI/web/home_fi/f-secure-booster?mboxSession=1466719495132-533411
Premium-ominaisuudet
Nopeuta laitettasi
Nopeuta laitettasi
F-Secure Booster parantaa PC:n suorituskykyä optimoimalla järjestelmäasetuksia. Se nopeuttaa käynnistysaikoja, selaamista ja tiedostojen käsittelyä sekä tehostaa sovellusten suorittamista - ja laitteesi toimii kuin uusi.
Järjestelmän ylläpito on helppoa
Järjestelmän ylläpito on helppoa
Laitteiden pitäminen ajan tasalla parantaa niiden suorituskykyä ja vakautta. F-Secure Booster helpottaa laitteiden ylläpitoa, sillä sen avulla voit tarkistaa tärkeiden ohjelmisto- ja ajuripäivitysten saatavuuden yhdellä klikkauksella. Sinun tarvitsee vain valita päivitykset, jotka haluat asentaa.
Paranna tietoturvaa ja tietosuojaa
Paranna tietoturvaa ja tietosuojaa
Laitteiden käytöstä jää aina digitaalisia jälkiä. F-Secure Booster poistaa selaushistorian ja evästeet automaattisesti. Sen avulla voit myös poistaa tietokoneelta luottamuksellisia tietoja niin, ettei niitä voida enää palauttaa (silppuritoiminto).
Itsellä on tuo 5 laitteelle https://www.f-secure.com/fi_FI/web/home_fi/freedome vuoden lisenssi
Siivoa koneesi ennen ajurien asennuksia.
Tässä Advanced SystemCare, siitä täpät yläriviin ja pikakuvakkeiden korjaus.
Siivouksen jälkeen koneen uudelleen käynnistys, tämä ohje pätee kaikkien ohjelmien asennukseen.
http://www.download.fi/jarjestelma/sekalaiset_jarjestelmatyokalut/advanced_windowscare.cfm
Taisit asentaa haittaohjelman, että asenna käyttöjärjestelmä uusiksi ja jätä humbuuki ohjelmat asentamatta.
Ja haluatko rahat takaisin humbuukiohjelmasta? No sinähän varmaan selvitit kuka sen ohjelman vastuuhenkilö on.
Jos tuntuu siltä, että windows säättäminen käy hermoille:
http://www.ubuntu-fi.org/lataa.html
No nyt se vasta hyvä vastaus oli mun driver toolkit kysymykseen, näin on windows vaan pois ja ubuntu tilalle ,kas kun en tota tajunnu,,,,,ekstrana voisin vielä käydä Katesin Piliä vetämässä turpaan.
Hmm... Aloitus on kyllä kategoriassa kysymys, mutta itse viestissä ei kysytä yhtikäs mitään.
Mitään uutta, ei Win 10 mikään muutenkaan toimi!