Eikö Somerolla ole lainkaan pahvikeräyslaatikkoa?
Jäteasemalla, mutta vain harvakseltaan auki.
PAHVINKERÄYS
6
377
Vastaukset
- Ulkolainen
http://www.kierratys.info/
Tuon sivun kautta Somerolla näyttäisi olevan paljonkin keräyspisteitä, mutta en vaan saanut tai siis en osannut etsiä paikkaa jossa olisi loota kartongille/pahville.
Yrittäkää te viisaammat.
Outoa olisi, jos pahvia varten ei oli mitään keräyspaikkaa Somerolla järkätty. Tietysti tuo jäteasema olisi sellainen ja voihan pahvilootiaan tyrkyttää sinne mistä ne tulikin, eli liikkeisiin. - ovat_pahvipäitä
Somerolaiset ovat pahvipäitä. Eivät kai ne omaa päätään mihinkään laatikkoon pistä? Vaikka toisaalta, ovat ne niin pöhköjä, että voisivat pistääkin jos vain jostain pahvinkeruulaatikon löytäisivät.
- ajakiialla
Eilen illalla myöhään tuli Korealla valmistetulla autolla muutamia henkiä tutustumaan kiinteistön valvontaan useiden minuutien ajan. Epäillään kiinostuksen kohteena olleen roskis. Toiseen tuntomerkit sopi erinomaisesti, toinen oli aivan muualta ja kovin kaukaisen tuntuinen. Oletettavasti epäillään heidän olleen pahvin kerrääjiä, tai sen varjolla tutustumassa vartiointi järjestelmää testaamassa. Alan asiantuntijoilta liikehdintä tuntui, eivät taineet olla ensikertalaisia?
- redcars
Mihin roska autoon saa laittaa pahvia keräykseen, kun tuli ostettua ruohonleikkuri?
- Kesäasukas
Someron keskustassa S-marketin takana kaupparakennuksen takapihalla on pahvinkeräyslaatikoita, joihin voi ahdata pahvia sisään. Aja pääkadun eli Joensuuntien varrelta sisään. Itsellänikin kesti useamman kuukauden kunnes löysin paikan ihan itse aivan sattumalta. Kukaan paikkakuntalainen, jolta pahvinkeräyspistettä kysyin ei osannut neuvoa muuta kuin jäteaseman. Taitavat polttaa pahvinsa kotitakoissaan.
- poltaa
Miten sitä vois poltaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761320Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109853
- 73846