Jenkem Suomessa?

Jenksukkaa

Käytetäänkö Suomessa jenkemiä? Onko se laiton päihde meillä?

17

7615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 6plus15

      Kysy tuolta alkoholipalstalta. Vaikuttaa olevan siellä ihan jokapäiväinen puheenaihe.

    • Coppier

      Älähän taas lässytä ja valehtele, sairasboogi. Yksi aloittamasi Mikke-ketju poistuu, ja sinä jatkat sairasta käytöstäsi muissa ketjuissa. Olet kuin itkupotkuraivarissa riehuva ja koko ajan valehteleva pikkulapsi. Varmasti sinä sairasboogi olet vain todella kateellinen Mikkelle, koska sinä käytit vuosia jatkuneeseen valehteluusi soittotaidoistasi sen ajan, minkä Mikke taas käytti ihan oikeaan treenaamiseen tullakseen yhdeksi parhaista maailmassa. Ja Mikkeähän ovat ammattilaisetkin kehuneet ja kutsuneet jopa taiteilijaksi. Eipä ole vastaavaa vielä koskaan maailmassa ollut. Sinun vuosia jatkuneeseen valehteluun käyttämäsi aika taas meni täysin hukkaan, ja voi olla, että niin käy koko elämällesikin. Tai todennäköisesti niin on jo käynyt, sairasboogie, koska kerran sairaseläkkeellä olet vakavien mielenterveysongelmien vuoksi. Etkä vieläkään ole kyennyt esittelemään muiden improvisaatiota satunnaisten kappaleiden päälle, että voitaisiin vertailla taitoja. Tuotakin jo muutamia kertoja aiemmin pyydetty, mutta aina jätät vastaamatta, kuten käytöksesi ja sairautesi maneereihin selkeästi kuuluu. Copy&paste riittää sairasboogille vastaamiseen mainiosti, kuten on huomattu.

      Sinusta, sairasboogi, on todettu siis palstalla seuraavaa:

      "Sairasboogi on soittotaidoton valehtelija ja aikavaras."

      "Vai paljastui sairasboogie vielä alkoholi-palstan ripuliveikoksikin. Keppi osui ja ripuliukko sairasboogie älähti heti."

      "Voidaan selkeästi todeta, että "sairasboogi" on todellakin seinähullu. "

      "Sairasboogies on siis aivonsa alkoholilla tuhonnut mielenterveyseläkeläinen, joka kuvittelee olevansa Suomen paras soittaja, koska kirjoittelee päivittäin ripuliviestejä Alkoholi-palstalle."

    • Jassukka8

      Miksi Sairasboogin kommentoitava tätäkin?

      • Myssytäbäl

        Hän on sekaisin ilmeisesti. Luulee olevansa maailman paras soittaja ja kasvattavan sarvea otsaansa. Mutta ei pysty mitenkään todistamaan huimia väitteitään. Hän on lässyttävä mytis


      • Kuukiluu
        Myssytäbäl kirjoitti:

        Hän on sekaisin ilmeisesti. Luulee olevansa maailman paras soittaja ja kasvattavan sarvea otsaansa. Mutta ei pysty mitenkään todistamaan huimia väitteitään. Hän on lässyttävä mytis

        Mikke luulee tosissaan, ettei kukaan käsitä hänen olevan se Sairasjöördis.. hän on niinkuin strutsi joka työntää pään koloon maassa.


      • Coppier_Orig
        Kuukiluu kirjoitti:

        Mikke luulee tosissaan, ettei kukaan käsitä hänen olevan se Sairasjöördis.. hän on niinkuin strutsi joka työntää pään koloon maassa.

        Sairasboogi on kyllä aika neiti. Syyttää Mikkeä täällä valehtelijaksi, mutta eipä ole sairasboogissa miestä mennä kuitenkaan Muusikoiden.nettiin syyttelemään Mikkeä. Hymy hyytyisi sairasboogilla, siksi ei uskallakaan.

        Mikkehän kirjoittelee jo Muusikoiden.netissä, jossa Mikken kehittämä uusi tekniikka nimettiin muutama vuosi sen jälkeen kun tekneikka oli ensimmäisen kerran esitelty maailman suurimmalla rumpuforumilla, Drummerworld-palstalla, jossa ammattilaisilla ei ollut ongelmaa asiaa ymmärtää, vaikka sairasboogi ei sitä täällä millään ymmärräkään. Amatööri kun vain on, ja vielä pahempaa, valehteleva amatööri.


    • Jenksukkaa

      Siis eikö kukaan tiedä mitään Suomen jenkem-skenestä?

      • Jaspeero

        Millainen se on..mistä tulee??


      • Anonyymi

        Kirkkonummella tietääkseni kokoontuu jengiä, jotka käyttää Jenkem-päihdettä säännöllisesti. Porukka käy ravintola Pepinossa syömässä maustettuja pizzoja ja seuraavan päivän ulosteesta, sekä väkevästä virtsasta ( he eivät juurikaan juo mitään edellisenä päivänä, että virtsa on sitten keltaista ja voimakasta) he sekoittavat 1/2 L pulloihin panokset, joista kehittyneet kaasut sitten kietaistaan kutjendahliin. Tätä alalle vihkiytynyttä sakkia näkee Kirkkonummen asemalla varsinkin pe ja la-iltaisin.


    • JenkemKing

      Itseänikin kiinnostaisi tietää enemmän jenkemistä. Millainen fiilis siitä tulee? Jollain jenkkipalstalla puhuttiin pelottomuudesta eli vois siis olla ihan pirinveroista kamaa.

    • Skeidaa

      Eipä ole tullut jenksua vastaan. Vähän outoa kun valmistus on helppoa ja aine tuskin on laitonta.

    • metaaniaHenkeen

      Kuuleman mukaan tänä kesänä on Espoossa nähty joitain nuoria käyttäjiä

      • AlfsudanSika

        Suvelan notre damen polttajat vauhdissa.


    • Anonyymi

      Harvinaista on Suomen huumeskenessä. Ihan helvetin ällöttävää kamaa, mutta kyllä siitä ihan 4/5 olot saa jos antaa kunnolla tekeytyä. Olot kestää yllättävän kauan ja tosiaan kaikki pelot poistuu, tuntee itsensä voittamattoman vahvaksi ja kivoja visuaaleja tulee myös. Suosittelen kokeilemaan, harvoja laillisia päihteitä kun on.

    • Anonyymi

      Virärirotat ovat jemkem- pauloissa. Ponneaineena käytetään yleisesti.
      Kuopiossa tais syksyllä nuorukainen menehtyä aineeseen.

    • Anonyymi

      Jenkem on päihde, joka valmistetaan fermentoimalla ihmisen ulostetta ja virtsaa, jolloin syntyy hengitettäviä kaasuja, joilla on hallusinogeenisia vaikutuksia.Tämä ilmiö on raportoitu erityisesti Sambian katulasten keskuudessa vaihtoehtona liiman tai bensiinin haistelulle.

      Suomessa jenkemin käyttöä ei ole raportoitu, eikä se ole yleisesti tunnettu ilmiö.Lainsäädännön osalta jenkem ei kuulu huumausainelain piiriin, mutta sen valmistus ja käyttö voivat silti olla laittomia muiden säädösten, kuten terveydensuojelulain, nojalla.Lisäksi tällainen toiminta aiheuttaa merkittäviä terveysriskejä, kuten infektioita ja myrkytyksiä, joten sitä ei missään nimessä suositella.

    • Anonyymi

      Jenkemiä ei ole oikeasti olemassa! Se on poliisin luoma tarina, jonka tarkoitus on pelottaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      50
      2315
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      93
      2028
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      91
      2010
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1797
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1741
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      501
      1594
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      2
      1550
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      49
      1380
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      37
      1285
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      74
      1281
    Aihe