Yksi päivittäinen vuoro Skavsta - Tampere - Skavsta avaisi runsaasti reittimahdollisuuksia. Epäilen sen kannattavuutta tänä aikana. Jos ei joka päivä, niin ainakin joka toinen päivä.
Tampere-Skavsta reitti takaisin
17
400
Vastaukset
- 192039
No edes joka kuukausi, tai edes lento/vuosi.
- MoreFlights
Hienoa ! Olettaisi Tampereen kaupunkiakin kiinnostavan tämä asia. Tampereelta pääsee Arlandaan suorilla lennoilla. Esim. Nextjet tai muu vastaava yritys voisi lentää päivittäisen vuoron Skavstaan. Terminaali 2: lle lisää käyttöä.
- 192039
Lentääkö Nextjet Airbus 380 koneella?
- kaarlekusiperseIII
Lentää, kymmenen kertaa päivässä Maarianhaminasta Enontekiölle. Koko kone on pelkkää ykkösluokkaa ja aina täynnä.
- 61117
Näyttää, että palsta onkin täynnä tyhjäntoimittajia. Asialliset keskustelijat lienevät jossain muualla - harmi.
- 202040
Idea hyvä - löytyykö toteuttamiskelpoista yhtiötä? Kaatuuko kustannuksiin?
- 151631
Air100 konseptiin vaikka Porista. Toisi mahdollissesti kannattavuutta Pori - Helsinki reitille.
- 192039
Taidan mennä junalla.
- 171428
Kustannustehokkaampi reitti kuin nykyiset Bremen ja Budabest.
- 151631
Halvempi on Budapest ja Bremen.
- TampereSkavsta
Skavstan kautta tulisi rutkasti reittejä nyt kun Ryanair ei panosta muutoin Suomeen. Käyttäisin.
- halvallamaailmalla
Ne jotka asuvat Tampereen ja Turun välivyöhykkeellä, niin Wizzairilla pääsee Turusta koko vuoden Gdanskiin, josta on hyvät halpalentoyhteydet kaikkialle Eurooppaan, mutta kyllä se vaivaa vaatii.
- 1020302
Onhan tuo parempi kuin ei mitään.
- Eipotentiaalia
Ryanairia ei Suomi selvästikään kiinnosta. Markkinat on jossain muualla kuin täällä harvaanasutussa peräpohjolassa. Toivottavasti venäläiset matkailijat löytävät uudestaan reitin Lappeenrannan kautta muualle Eurooppaan. Sitä myöden voitaisiin saada tänne Suomeenkin uusia lentoyhtiöitä ja reittejä.
- PipaLens
Avaavathan nuo Bremen ja Budapestkin jonkin verran reittimahdollisuuksia. Olisi kyllä hyvä, jos lennot olisivat ympärivuotisia.
- Lokki-Air
Yksi iltalento viikossa edestakaisin Skavsta-Tampere-Skavsta. Yöpyminen Skavstassa ja jatkolento eteenpäin. Voisi edes kokeilla, aamulennoille tuskin kysyntää.
- Jbjbjb
Niin siis kyseinen reittihän on ollut aikoinaan. Sitä kautta tuli lennettyä usein. Ei siis varmastikkaan ollut kannattava koska lopetettiin. Jos olisi ollut kannattava, niin tokkopa ois lopetettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896052KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3365351Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222707Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512615Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852841885Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1051697- 1141581
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181543seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241464Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351413