Mustikat 2016 Mäntyharjulla.

Onko kukaan tutkinut asiaa?
Minkälainen mustikkasato on tulossa?
6173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mustikka on jo kypsää ja ne poimitaan kiireesti.

Äänestä

Mustikan määrä vähentynyt rajusti Suomen metsissä.
Kävin kurkkaamassa entisiä hyviä mustikkapaikkoja Mäntyharjun metsistä ja en nähnyt ainuttakaan mustikkaa niissä.
Täytynee lähteä toiselle paikkakunnalle katselemaan paremmalla onnella.
Onkohan kesälomalaiset vieneet Mäntyharjun mustikat?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016063021818770_uu.shtml

Äänestä

Hah mikä vitsi!Sitä on ja paljon.

Äänestä

Onko palstan marjavastaava Mallu jo löytäny marjoi?mustikoi?

Äänestä

Paikkakuntalaisten mustikkasaaliita vähensivät viime vuonna huomattavasti ulkomaiset palkatut poimijat.
Samaa on pelättävissä tänäkin vuonna.

Äänestä

Elä suotta pelkää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mustikan_keräilijä kirjoitti:

Onko kukaan tutkinut asiaa?
Minkälainen mustikkasato on tulossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu