Eikö keskustassa kaahailevat pilluralleilijat oikeasti keksi elämässään/elämälleen mitään muuta sisältöä kuin tuon joka öisen kumin polton?. Ja eikö he tajua että töissä käyvät ihmiset yrittävät edes joskus nukkua ja jotka liikkuvat öisin niin uskaltaisivat liikkua paikasta toiseen ilman pelkoa. Plus eikö poliiseja kiinnosta koko aikainen hurjastelu keskustassa vai sittenkö vasta kun joku jää alle. Satakunnan tiellä vilkun grillin kohdalla saisi aika monet sakkoja ylinopeudesta jos sitä valvotaisiin edes vähän ja kun alueella sattuu liikkumaan lapsia myös vai pitääkö odottaa lapsi uhreja?.
Äly hoi älä jätä!
8
427
Vastaukset
- artso
Itse alan jatkossa kiertelemään keskustassa päin kun kuuluu ääniä.. otan rekkarit ylös ja kuvaa sitä menoa. Kummallista touhua nykyisin..
- Niinlatteaa
Lapsikortti vedetty esiin ajassa 23:10
- wauq
Ainaki se yks idiootti kaahailee sillä vanhalla volvon romulla, toinen amisbemarilla
- velluuu
Ne on karrannu merstolasta hoidosta
- Niinet
Entä sitten lauantai-aamun torikokous-veisaajat? On se kurjaa tämä keskusta-elämä, pitäisköhän meidän kaikkien melusaasteesta häiriintyvien muuttaa maalle? Tai hankkia korvatulpat? Vois olla viisasta! Toiset valvoo yöt, toiset päivät jne.
- Niinet
Toivottavasti ne lapsiuhrit ei kuitenkaan liiku öisin keskustassa?
- tulevaisuusko
Kaahailijat kaahailevat 24/7 ettei se kato onko yö/aamu/päivä/ilta. Ja alku kirjoitukseni oli vain toteamus/ihmetys ei mitään henk.koht ollut. Itse olen kanssa nuori ihminen että ymmärrän toisaalta pilluralleilun tarkoituksen.
- Niinet
tulevaisuusko kirjoitti:
Kaahailijat kaahailevat 24/7 ettei se kato onko yö/aamu/päivä/ilta. Ja alku kirjoitukseni oli vain toteamus/ihmetys ei mitään henk.koht ollut. Itse olen kanssa nuori ihminen että ymmärrän toisaalta pilluralleilun tarkoituksen.
Soitappa sitten ihmeessä hälytyskeskukseen ens kerralla kun siellä kaahailevat. Ei ne asiat sillä muutu että netissä kirjotellaan, pitää osata toimia. Eliminoida häiriötekijät, tai muuttaa omaa toimintaa/sietokykyä? Ite ajattelin hakea lupaa sunnuntai-aamuiselle torikaraokelle, kun en voi virsien veisuuta ja uskonnon pakkotuputusta lauantai-aamupäiviltä poistaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie806992Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346523Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816313Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644122Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532502Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62419Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant592183Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431509- 141502
- 1981240