Kantolassa tapahtuu

Viime kesänä oli AC/DC, talvella oli Angry Birds-lumirieha ja eilen soitti Iron Maiden.

Paikka on hyvä ja järjestelyt toimivat eilen paljon paremmin kuin vuosi sitten.

Nyt kiinnostaisi kuulla, että mitä Kantolaan on seuraavaksi tulossa? Muistelisin jostain lukeneeni, että useampiakin tapahtumien neuvottelut oli käynnissä, mutta kun mitään ei ole kuulunut, niin ilmeisesti tänä kesänä ei Kantolaan ole enää mitään muuta tulossa?
23369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Iisakin poliittisen uran hautajaiset ohjelmanumeropaikalla 4 buahahahaaaa!

Äänestä
  • K.Ari siivoaa paikkaa vankityönä.

    Äänestä

Voimamieskisat tulee

Äänestä
  • Ketään ei kiinnosta voimamieskisat enään nykyään. Ne on niin -90 lukua. Kaikki vaan bodaa. Bodyscenee tiskiin.

    Äänestä

Toi Angry birds rieha ei ollut mikään tapahtuma, se oli Hämeen Linnan vanha laskiaisrieha, jonne ei edes tullut enää niin paljon väkeä kun se oli siirretty bussilinjojen auraamattomien jalkakäytävien ulottumattomiin.

Äänestä

Ensi kesänä puiston nurmikenttä kestää jo useamman tapahtuman.

Ainakin Metallica on tulossa. Muista ei tietoa.

Äänestä

Metallica olis kyllä hyvä esiintyjä. Vetäisi taas joukoittain vanhoja ja väsähtäneitä isi-ihmisiä mustissa t-paidoissaan laahustamaan kohden puistoa.

Äänestä

Kantolassa riittäisi pysäköintitilaa jos vain haluttaisiin 15000 -20000 asiakkaan autoille , mattimyöhäiset joutuisivat jättämään kaaransa vähän kauemmaksi.

Äänestä

Ensi kesänä Pikku Pena soittaa siellä luuttua ja kaupunki järjestää perinteisen tasamaalla suoritettavan laskiaisen pulkanvetotapahtuman. Siinähän sitä jo sitten onkin. Puistohan on noilla tienisteillä kohta jo maksettu?

Äänestä
  • Nautitaan me tänään myös perziikki vitutuksesta.

    Äänestä

Nautitaan me tänään myös Demulikatastrofeista!
Niitähän riittää peräjälkeen, ei entisiä ehditä selvittää niin jo uutta pukkaa päälle!

Äänestä

Se on kai kaikkien etu, että ne vanhat isi-ihmiset juuri saadaan kaupunkiin.
Niillä kun on muutakin, kuin viikkoraha mukana.

Äänestä
  • Ai vanhoilla turvonneilla juopoilla. Tölkkikaljaa Virosta on eväänä.

    Äänestä

  • sä oot vaan tyhmä, et rock

    Äänestä

Hauskaa keskustelua aiheen vierestä taas kerran. Mutta tietääkö joku tai onko jotain tietolähteitä, että millaisisa esiintyjiä olisi jatkossa odotettavissa?

Äänestä
  • Kukaan ei voi tietää ensi kesän keikkoja millään festareilla.

    Äänestä

  • Useimmissa paikoissa tiedetään.

    Äänestä

Käkönen selitteli HäSassa, että he eivät Linnan Kehityksessä saa tehtyä sopimuksia uusista konserteista tai muistakaan isoista tapahtumista! Voi nyyh,nyyh miten surullista osaamattomuutta tältä kaikkien alojen mestarilta ja kaupungin loputtomaan kasvuun uskovalta merkonomilta. On se kummaa,kun Käkönen ei sittenkään osaa toteuttaa asioita "suuresti", kuten aiemmin paasasi mediassa.
Kas kun se vaikeus konserttien ja tilaisuuksien järjestämiseen selvisi vasta näin myöhäsyntyisesti!! Kaupungin johtavat pösilöt luulivat, että Iisakki tuntee riitävästi muita sekopäitä, jotka työskentelevät musiikkibisneksessä ja voi hoidella huippubändejä soittelemaan puistoon. Taitaa olla niin, että Käkösen, Iisakin ja Sartsan managerointihaaveille lähinnä naureskellaan räkäisesti todellisissa musiikkipiireissä. Näiden vajakkien kannattaisi keskittyä lastenjuhlien orkesterien hommaamiseen ja antaa ammattilaisten järjestellä konserttialueiden rakentelut ja sopimukset. Kaljanjuonti alkoholistimuusikoidem kanssa ei tee Kiemungistakaan vielä minkään sortin musiikkimanageeria.

Äänestä
  • v.19 "puisto" on lammas laitumena. rahat kun on loppu niin lampaat saa halvemmalla nurmikon leikkuuseen. kolme urhoollista paimenta iisakki sari ja juha paimentavat katrasta yhdyskunta palvelunaan

    Äänestä

  • Pöhinä se pöhisee omaan piikkiin laiska kun on.

    Äänestä

Hune tulee vetään Paranodia akustisena ensi kesänä.

Äänestä

Hankkikaa Elämä!!!

Äänestä

Dire Straits ja Bruce Springsteen tulossa korvaamaan hevihumpan
ensi vuonna!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Konserttikävijä kirjoitti:

Viime kesänä oli AC/DC, talvella oli Angry Birds-lumirieha ja eilen soitti Iron Maiden.

Paikka on hyvä ja järjestelyt toimivat eilen paljon paremmin kuin vuosi sitten.

Nyt kiinnostaisi kuulla, että mitä Kantolaan on seuraavaksi tulossa? Muistelisin jostain lukeneeni, että useampiakin tapahtumien neuvottelut oli käynnissä, mutta kun mitään ei ole kuulunut, niin ilmeisesti tänä kesänä ei Kantolaan ole enää mitään muuta tulossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu