Kalat ovat...

nearosanna

Usein vähän nössöjä ja nynnyköitä. Oikein mitään ei saada aikaiseksi kun ollaan niin laiskoja, ei uskalleta sanoa suoraan omia mielipiteitään ettei vaan toinen ihminen loukkaantuisi. Esitetään hyvempää ihmistä mitä oikeesti ollaan! Eli jollekin ihmiselle saatetaan olla niin hyvää ystävää että voi että, mutta seläntakana jauhetaan tästä ihmisestä kuitenkin paskaa ja ei osata pitää salaisuuksia... Herkkiä ja tunteellisia ihmisiä, jotka sortuvat usein alkoholismiin. Outo ja kieroutunut ajatusmaailma. Oma isäni on hyvä esimerkki kaloista.

6

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nregrse

      Kalojen merkkiä hallitsee Neptunus, joka on mystiikkaa, luovuutta ja riippuvuutta kuvaava planeetta joten ei se tavallaan mikään ihme ole. Jokainen vesimerkki on tunteellinen, mutta kalat on ehdottomasti haurain.

      Nousumerkkinä vaikuttaa persoonallisuuteen havaintojeni mukaan enemmän kuin pelkkä aurinkomerkki (tunnen Oinas-tytön, joka ei muistuta Oinasta yhtään - osittain tämä johtuu retrogradisesta Marsista -, mutta nousumerkkiään Rapua hän muistuttaa).

      http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/Astro_index.html

    • MrJuha82outolintu

      Kalat on paras merkki, kun oppii ymmärtämään niitä.
      Olen itse syntymämerkiltäni härkä(mies).
      Kalat on loistava, tosi tunteikas ja omaperäinenki sekä mystinen hieman ja OVELA.
      Tykkää olla paikallaan.
      Muistuttaa jossain määrin härkää.
      Siksi kai tulen toimeen niijen kanssa ehkä parhaiten.
      Salaisuuksia ei ole meillä, emme oo varmaankaan laiskoja vaan niin erilaisia, ettemme sopeudu oikein esim työelämän rajuun ja kylmään maailmaan.
      Kauriit, skorpparit, kaksoset, oinaat ja leijonat tehkööt työnsä meidän puolestaan, sillä hehän useimmiten ovat ajaneet meidät herkät ja rakastavaiset kalat ja härät työttömiksi ja eläkkeelle, koska ovat kiusanneet meidät ulos systeemistä tai että me härät ja kalat olemme itse tajunneet sen, ettei meidän kannata edes yrittää, koska työmaailma ei ole luotu meitä varten.
      Parhaiten kalat ja härkä pärjää työmarkkinoilla ehkä yrittäjänä tai muusikkona.
      Mahdollisimman paljon vapautta kun ois...

      Yksi juttu mistä kalat voi minua hieman kavahtaa on mun mielipiteeni, sillä minä härkänä sanon kyllä mielipiteitä.
      Oon huomannu, että jotkut kalat kavahtaa sitä, mut silti tuumme loistavasti toimeen.

      Kalat on paras, sitten tulee härkä, rapu ja neljäntenä joko vaaka, jousimies, vesimies tai neitsyt.

    • fisupuikkoX

      Mä tunnen mieskaloi muutaman,täyslapasia jokainen tyyppi !

      • MrJuha82outolintu

        Pilkkaatko??
        Minä en siedä pahuutta missään muodossa.
        Jos pilkkasit, mene itseesi.
        Itse juuri tulen parhaiten toimeen heikompien kanssa.
        Olen aina heikompien puolella.
        Siksi kai oon poliittisesti vasemmistopuolueiden puolella, koska vasemmistopuolueet tunnetusti liputtavat heikoille ihmisille(vanhukset, köyhät opiskelijat, vammaiset, rutiköyhät, köyhät, asunnottomat, duunarit...), homoille ja lesboille.


      • Kalax
        MrJuha82outolintu kirjoitti:

        Pilkkaatko??
        Minä en siedä pahuutta missään muodossa.
        Jos pilkkasit, mene itseesi.
        Itse juuri tulen parhaiten toimeen heikompien kanssa.
        Olen aina heikompien puolella.
        Siksi kai oon poliittisesti vasemmistopuolueiden puolella, koska vasemmistopuolueet tunnetusti liputtavat heikoille ihmisille(vanhukset, köyhät opiskelijat, vammaiset, rutiköyhät, köyhät, asunnottomat, duunarit...), homoille ja lesboille.

        Juuri näin kalat ymmärtävät ja sietävät kaikkia jopa fisupuikkoX:ää. FisupuikkoX ei sovi kaloille, jos on luonteeltaan noin jyrkkä. FisupuikkoX:n ei sovi siksi vihoitella muita. Suhteessa on aina kaksi osallista, joko sopivat tai eivät. Tai joskus kuitenkin sietävät toisiaan, jos löytävät toisessa jonkin hyvän puolen. Jos tykkää koviksista, kalat eivät ole hyvä tähän suhteeseen.


    • Anonyymi

      Kalat on juu vaikk mitä tarvittaessa. Se tässä niin hyvää on. Niitä voi pettää ihan kirkkain silmin. Ne uskoo kaikki tyhmimmätkin jutut. Kärsivät mielummin itse !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5067
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      17
      3416
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      24
      2720
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1780
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1576
    6. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1352
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      239
      1275
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      73
      1048
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      54
      932
    Aihe