Millaisia kokemuksia tai palveluja olette saaneet Ilkan ATK-avusta?
Ilkan ATK-apu
EnHyvääPalvelua
618939
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 61
Vanhimmat
Huonoja. Todella tylyt vastaukset. SANOTTU suoraan, että ei tarvitse lisää asiakkaita, ei vastaa puheluihin, ei ilmesty paikalle jos asiakkaan kanssa sopii kotiajan. Katsokaapa Petrotek, siinä on asiafirma.
Kertoisitko tapauksesta tarkemmin?
Jotenkin sinun kirjoituksestasi jäi se vaikutelma, että moni muukaan yritys ei kaipaa sinunlaisiasi uusia asiakkaita.
Voin toki olla väärässäkin, mutta, mutta ...
No niin, tulihan se sieltä!
Ennätit vastaamaan heti ensimmäisenä ettei vaan kenellekään synny vallan väärää käsitystä Ilkan ATK-avusta, sillä joku lukijahan olisi voinut kuvitella sen olevan peräti asiallisen henkilön ylläpitämä asiallinen yritys.
Kirjoitettiinpa mistä asiasta tahansa, niin te olette varmasti ensimmäisinä vastaamassa kuten arvata saattaakin. Samoin on viestinne sisältö arvattavissa jo etukäteen, eli kaikki mahdollinen kaikesta mahdollisesta on erittäin syvältä persiistä, eikä kukaan tiedä mistään mitään ja vielä vähemmän osaa soveltaa mitätöntä osaamistaan käytännössä!
On se vaan hyvä kun palstan käyttäjistä löytyy kaltaisiasi yleisneroja!
Tulkoon vielä huomautettua tämän vastaukseni liittyvän tietyllä tavalla kirjoitukseeni "Kakkoset ostivat 1 700 hehtaaria metsää."
Sen verran olen vuosien myötä S24-foorumia seurannut -ja luonnollisesti tämän maakunnan asukkaana Pohois-Karjalan palstaa- etten kovin usein ole siellä nähnyt muuta kuin negatiivista sisältöä, olkoonpa kyse mitä asiasta tahansa.
Päivästä ja vuodesta toiseen nimettämät herjaavat nimellisiä kaikilla kuviteltavissa olevilla tavoilla, ja jos joku edes yrittää tuoda esille myönteisyyttä, niin eipä kulu kovin kauan aikaa kun kaikki mahdollinen kaikesta mahdollisesta on taas kerran erittäin syvältä rectumista!
joo.ei tule paikalle eikä vastaa puhelimeen kun yrittää selvittää miksi ei tullut.. Petrin ATK-apu pelaa, on asiallinen ja osaava..luottamusta huokuva...ueita kertoja kävi Ilkan atk.avun kanssa juuri noin enkä ole ainut
Useammankin kerran Ilkan Atk-apua käyttäneeni voin sanoa, että ihan asiallinen firma. Ongelmat tulivat kuntoon ja opastustakin sai.
Paitsi että on protestilistalla.
Olen saanut muutama vuosi sitten ihan hyvää palvelua, tänä vuonna homma ei pelittänyt. Sovitaan aika ja tulee pari tuntia myöhässä, toistui kertaa kaksi. Puheluihin ei vastaa. Konetta palautettaessa oli unohtunut isa kotiin jne. Toivottavasti oli vain tilapäistä.
Tuo että ei vastaa puheluihin eikä tule vaikka sovittu, pitää paikkaansa. Lisäksi ihmettelen jos on ostamassa konetta pitäisi maksaa ensin ja hän tuo sitten koneen...kyseessä 85v vanhus .
Korjaako se mopoja??
Sinullako se mopo keulii niin pahasti että korjattavaa riittäisi?
Ehkäpä apu löytyisi Tikkamäen suunnalta.
Taitaa olla fiksun ja paraskin Joensuussa,
Todella pätevä kaveri. Ei ota km-korvausta keskustan alueella. Hyvä ja nopea palvelu. Ps. Tällä palstalla asiallisiinkiin kysymyksiin vastaavat aina ensin elämästään otteen menettäneet. Surullista.
Korjaako se mopoja.
Yksityinen, niin palvelu on henkilökohtaista eli parempaa kuin "liikkeillä". Ilkan ATk-apu on yksityinen pienyrittäjä, ei siis liike.
Haiskahtaa Ilkan atk-avun mustamaalaukselta kun on positiivista palautetta paljon ja itsekin Ilkan asiakas, ja tyytyväinen. Narsismi ja kateus voi kukkia viestin aloitetekijällä tai voihan hän olla toisen atk-puljun kätyri, eli laitettu mustamaalamaan tämä Ilkka.
Nämä atk-apulaiset tuntuu kyllä päteviltä niiden mielestä jotka eivät itse atk:sta mitään ymmärrä ja mielelläänhän heille tuhmat maksavatkin sen 100€/käynti. Totuus on että nämä apulaiset ovat vain perehtyneitä netinkäyttäjiä jotka koneitanne "korjatessaan" käyttävät netistä ilmaiseksi saatavia ohjelmia, joita voisitte itsekin hyödyntää kun vain vaivautuisitte tietotekniikan ja internetin saloja pikkuisen opiskelemaan.
Pätevä kaveri. Kutsun hätiin kun saan taas koneen solmuun. Aivan huippukaverit. Tämä sanottuna ilman sarkasmia,vihapuhetta tai muuta paskanjauhamista.
Ihan sekaisin koko jätkä, suosittelen välttämään. Tekee myös itse näitä tilejä joilla sitten kehuu itseään, aikaisemmin näin googlessa yhden huonon arvostelun jota ennen ei ollut mitään arvosteluja, yllättäen tämän huonon arvostelun jälkeen googleen oli ilmestynyt 6 yltiöpositiivista palautetta päivän sisällä. Saman huomaa jo tästä Suomi24 keskustelusta, aiemmin ei mitään sitten yksi negatiivinen jonka jälkeen parin päivän sisällä tippuu positiivisia palautteita..
United Brotherhoodin Time osaa korjata koneita vitun hyvin. Mut jos talossa koira niin se saattaa kuolla.
Unitet Protehuut on kovien jätkin kova kerho. Sinne valikoituu koviksia jotka ovat tosi kovia jätkiä. Sylkevät ulkona pihalle ja päästelevät voimasanoja. Juovat viinaa pullon suusta ja ovat koviksia. Heitä kaikki kunnioittaa ja ihailee....
Olen käyttänyt useita vuosia Ilkan ATK-apua ja kokemukseni ovat olleet yksinomaan positiivisia. Asiatuntevaa , nopeaa ja ystävällistä palvelua olen saanut joka kerta.Ilkan ATK-apua aion käyttää myös vastedes. Ihmettelen kovasti muutamia yllämainittuja kommentteja.
Minusta se on hyvä. Hyvejä korjauksija teki minulle. On hyvät kojaukset ja hyvät hinnat.
Asiallinen ystävällinen työnsä hyvin ja huolellisesti hoitava ammattilainen.....🤗
Kerro mitä korjattiin ja mikä oli hinta.
Hyvin on kaikki pelittänyt apua saatua.
Peltikatonko hän korjasi?
Etkö sinä poloinen erota toisistaan sanoja peli ja pelti??
Säälittävää.
Ei suomen kielessä ole sanaa "pelittää".
En perkule kommentoi sääliitseäsi p....n n.....le mitään.🤤😫😳####₩₩₩₩$$$$#påöpyö🤐🤐🤐🤐🤐🤐🤐🤐🤐
ei vastaa puheluihin
Jos on ATK. Sen huoltoon tulee varata ATK meisseli. Sillä saa ATKn vireeseen.
Minä kun käytin ATG-laitteita, niin niissä oli oikosulkuja ja muita viiruksia. Miten ne saapi toimimaan. No minä Soitan Iikan ATG-palveluun niin eiköhän viirukset ja oikosulut lähe.
Kyllä hommat ovat hoituneet erin - omaisesti ja aikataulut o vat olleet täsmälliset, mutta nykyään on ollut vähän vaikeuksia. ei tietoa mikä on syy. Ei ole enää käytetty. hänen palvelujaan. Sorry miten häitiö voidaan ohittaa.
Jäkäti jää laplaplaa
Erin - omaisesti jos häitiöt hoituu ja aikataulut o vat täsmälliset niin hyvä.
Totta se on ettei vastaa puheluihin ,olen monta kertaa yrittänyt soittaa ja lähettää s-postia . Tulos -0 . Ihmeellinen yrittäjä !
Petrotek asiallinen firma sanoi joku ! Jos ukkeli on selvä se on ihme . Olin vuodenpäiväyt asiakkaana . Lehti-ilmoitus "alkae ... n 10 € " ei pidä varmasti paikkaansa . Viimeisellä huoltokäynnilläni ilmoitettiin ... jos asiakas odottaa paikalla hinta on KAKSINKERTAINEN ja niin oli. Siihen loppui minun asiakkuus . Tämä tapahtuma oli v. 2019 .
SAAPIKO JOIN SUUSTA ATK-MEISSELIÄ OSTETTUA ETTÄ SAIS ATKOON VIRITETTYÄ.
Kyselin minäkin kerran kylältä jossa oli niin paljon juorua pyöritettävänä ettei edes sokeripalameisseleitä ollut melkeinpä kukaan osannut liikkeeseensä myytäväksi tilatakkaan.
Mä jäin miettimään tuota "tuhmat", mitä hän niillä tarkoittaa. Mä olin tuhma, maksoin sen satasen, voi ei, 99 egee ois ollu parempi. Tuhmat voi käsittää monella tavalla?
Ihan ekaks mä haluun sanoa, et mä en suosittele tätä yritystä kenellekään. Hänen kohderyhmä on ilmeisesti vanhukset. Tää ihminen kaipais paivitettyä yrityskoulutusta. Puhelimeen pitää uskaltaa vastata, sekä soittopyyntöihin myös, kun on leikkiin ryhtynyt. Minulla paloi "käämit". Ekaks hän tuli pari tuntia myöhässä, no ei siinä vielä mitään, kun hän ilmoitti, että on tulossa ja tulikin. Kaikki sujui ok, paitsi huomasin pientä hermostumista ja minun itseni ehkä olisi aktiivisemmin pitänyt olla vian etsimisessä mukana, mut naisena mä en voi näitä alati uudistuvia vempeleitä seurata, eikä ole aikaakaan. Otin tarkemmin selvää tästä yrittäjästä. Pitää olla psykologista silmää, empatiakykyä. En huomannut kumpaakaan. Jotenkin se laskun kirjoituskin oli jo niin outoa, että mene hyvä mies välillä koulun penkille. Yrittäjäksi aikoville. Siellä neuvotaan ja rohkaistaan kaikkeen.
Mä jatkan vähän tuota edellistä kommenttiani. Kyllähän Ilkka hommansa osaa ja haluaa tehdä kunnolla. Munkin kone on nyt ok. En uskalla itse mennä poistelemaan mitään, ettei vaan oltas taas samassa lähtöpisteessä. Tekemällä oppii, sen olen minäkin huomannut töissä ollessani. Mitä kauemmin tekee, sen tehokkaampi. Tsemppiä Ilkalle, puhelimessa asiakasta jututtaessa saa jo kuvaa onko sitä vikaa vai ei.
Tekeekö hän siis töitä myös luostarissa, kun on munkin koneen saanut kuntoon? Sepä hyvä.
Pitääkö vääntää rautalangasta?
Kysymykseenne viitaten, sinunhan se pitäisi tietää missä töitäsi teet.
Minunkin koneeni. Sorry.
Minun mielestä Ilkka osaa hommansa tosi hyvin, kun hänet vaan saa puhelimella kiinni. Voihan olla, että hän on todella juuri asiakkaan kanssa korjaamassa konetta, ei siinä ehdi vastaamaan. Hän tekee todella pitkää päivää. Kärsivällisyyttä asiakkaat. Jos kone ei anna odottaa, onhan niitä muita korjaajia. Minä kirjotan tämän siksi, kun nettikaupan kautta tapasin erään toisen yrittäjän. Puhelimeen ei vastattu, eikä sähköpostiin. Tällä palstalla hänet haukuttiin "lyttyyn". Minä jotenkin sain hänet lauantaiaamuna tekstiviestiin vastaamaan. Hän oli liikkeessä laittamassa paikkoja kuntoon ja sen verran aikaa oli. Voi, voi, siitä tekstittelystä ei ollut tulla loppua. Minä en muista enää mistä tekstittelimme, mutta hän käski poistaa minun kirjoitukseni. Kertoi sanovansa siitä pomolle jne.... En enää tosissaan sitä ottanut. Minä en ainakaan täältä osaa kirjoituksiani poistaa, vaikka mieli tekisi. Joten kyllä minä suosittelen Ilkaa. Ei todellakaan ole hyvä, että yrittäjää täällä mollataan. Ei se motivoi. Kiitos minulle Ilkka ATK-avusta. Kyllä sinä pärjäät.
Tuo edellinen oli tavallaan jäähyväiskirjoitus ja tsemppikirjoitus Ilkalle. Hyvä yrittäjä saa aina lokaa niskaan, mutta niistä ei pidä välittää. P.S Mahdollinen muutto edessä.
Ei sillä pomoa ole.
Minusta tämä IIkan ATG-avustus on paras korjaamo. Kerran vein sille tietokoneen niin korjasi niin hyvin, että toimii parenmin kuin uutena. JA hirveän ystävällisesti vastasi ja heti puhelimeen ja hyvästi. On paras korjaamo tämä Iikan ATG-korjaamo. Hän on minulle kuin veli, jota minulla ei koskaan ollut.
Vie toisenkerran voi mieli muuttua.
llkan kohderyhmä on ikä-ihmiset. Ne jotka toisiaan ovat pulassa nyky laitteiden kanssa. Kaikkea hyvää tälle apuri Ilkalle!
Niin, no sitten se pitäisi näkyä tuossa lehti-ilmoittelussakin, että ikäihmisten tietokonehuolto, etc.
Kyllä tämä Iikan AaTeeGee korjausvirma hyvin hoitaa hommat. Korjasi minullehin laitteen ja toimii mahtavasti se laite nyt!
Jos on viritystä vaille kone niin kannattaako kysyä iklan agt-korjailuliikkeestä? Kun pitäisi oma kone virittää.
Huonoa. Ei vastaa puheluihin saatikka saavu paikalle sovittuna ajankohtana. Asiakaspalvelutaidot tai käytöstavat, niistä ei ole tämä ihminen varmaan koskaan kuullutkaan! Kuullut olen useammalta, ettei kaikki inkkarit taida olla muutenkaan kanootissa enkä omien kokemusteni perusteella epäile yhtään.
Suosittelen viemään koneen huoltoon toisaalle, mikäli sitä tarvitsee. Asiakaspalvelu on kuitenki iso osa muuta palvelua. Luottoa ei löydy tätä tyyppiä kohtaan. 👎🏼
ei se jouva vastaamaan ku se on erkinpellissä korjaamassa eksien nissanija. hyvin korjasi nissanista vakonopeuskiristimen ja vaihto sumutusvalo polttimen ja halavalla. hyvä palvelu. suosittelen. kuulittako. häh
Jaa,ei taida kuulua kuin sinun huopatossun suhinaa!
Agt huollosta saapi viritykset tietolaitteisiin. Ihanan rakas korjaamo on agp huoltaminen
Taidat olla itse virityksen tarpeessa!!