Minkälainen auto tuo on noin luottettavuuden kannalta? Miten helppo yleensäkkin saada osia ja ovatko kalliita? Auto on alkanut kiinnostamaan ulkonäön takia kovasti. Pistäkää käyttökokemuksia tulemaan.
Jaguar s-type
11
283
Vastaukset
- Siiiitttävaa
Omistatko itse korjaamon vai haluatko kanta-asiakkaaksi korjaamolle kun noin tuo auto himottaa? Jaguar on kuuluisa siitä että se tekee korjaamon sedistä rikkaita ja jaguar kuski kutsuu sitä korjaamolla olemista sitten harrastamiseksi. Sama on land roverilla, sitä saa korjata koko ajan. Jaguar pitää ostaa uutena ja takuun kanssa ja vaihtaa ennen sen loppumista. Voit olla varma että ongelmia tulee, siksi nämä autot on näennäisesti biin halpoja. Kun 20 tonnin jaguar voi olla ensi viikolla jo maksanut 40 tonnia. Siinä sitten huvia kerrakseen.
- tietoaon
Hoh Hoh, taas yksi olen kuullut mies.
- Jakkevai
No jotain kertoo sekin aina että myynnissä olevia jaggeja ei ole enää juurikaan yli 300tkm ajettuina ja muutenkin tarjonta on tosi vähäistä. Harmi, tyylikäs auto mutta mitä se laatu on sitten, niin ja katsastus tilastoissa ei löydy jaggeja juuri ollenkaan mikä on aika kummallista että mitä siitä voi päätellä, täytyy olla todella laaduton auto.
- NäinOnNäkyleipä
Niitä pitää ostaa kaksi, toinen varaosiksi. Onneksi ne ovat lähtökohtaisesti sen puolta halvempia kuin vastaavat kunnolliset autot.
Nättejä kyllä tavallaan.- carinalla_essolle
Siinä taas tyypillinen esson baarin carina-miehen kommentti vailla mitään oikeaa tietämystä asiasta
- kaarinaa.essolla
No sulla on shell baarin takapihalta parempaa tietoa?
- 23242
No S-type on kyllä tekniikaltaan Jenkki Ford. Se ei siis ole perinteistä jaggetekniikkaa.
- JAG_STR
paskapuhetta! "ei siis ole perinteistä jaggetekniikkaa"- LOL!
- vanhajagge
Älä osta -04 uudempaa dieseliä, koska hiukkassuodattimet tukkeutuu, mössöt menee sekasin, turbot särkyy ja pakosarja räjähtää.
Bensa s-type kesät talvet hyvin palvellut. - djkuhihkigv
Kaikki osat ebaystä löytynyt ja briteistä tullut abs-antureista jarrulevyihin ja koiranluihin. Eikä maksa paljo levyt&palat 100e ja abs-anturi&laakerihubi 130e
- Jaggerix
Mukava ja kohtuu luotettava, mutta se ruoste.. :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1418341Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047539Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1045745Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194840Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472672Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81495Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71454Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349