Vittu sieltä mitään näy!

0vat vouhkanneet, että avajaiset näkyvät videolähetyksenä niin kuin viime vuonnakin, mutta ei sieltä perkele mitään näy eikä oihahdustakaan kuulu. Minulla on tässä kaksi tietokonetta, toinen psarempi ja toinen kehnompi ja molemmat ovat saman laqgattoman yhteyden varassa, mutta Turniosta ei kuulu niin pirun pihahdustakaan. Pitäkäät avajaisensa, saatanat, koska kerran kaikki halukkaat pirulaiset eivät voi kuunnelle, koska heidän perheleelliset sivunsa ovat kuulemma kovan rasitteen salaisina, pyh.
11123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eikö vittu näy. Voi voi.

Äänestä

se todellakin pätkii niin saatanasti. Ei tekniikka ole vielä niin keittynyt, etät Jumalan valtakunnan sanomaa voitaisiin levitellä ympäriinsä syntisesti liikahtelevan kuvan välityksellä. Ei kait siinä aita kuun kuin raahautus itse sinne pääkallonpaikalle.

Äänestä
  • va näy kuin sielloi ntälläin välähdyksenä ja paljon porukkaa siellä teltassa näyttää olevaa. Ja ääni pätkii niin pirusti. Jos kerran ei systeemejä saada pelaamaan nii lopettakoot tuollaisen helvetilluisen pelleilyn kokonaan,, pöhköt.

    Äänestä

  • Täälläkään_ei_ku- kirjoitti:

    va näy kuin sielloi ntälläin välähdyksenä ja paljon porukkaa siellä teltassa näyttää olevaa. Ja ääni pätkii niin pirusti. Jos kerran ei systeemejä saada pelaamaan nii lopettakoot tuollaisen helvetilluisen pelleilyn kokonaan,, pöhköt.

    kukaan selvin päin kestä.

    Äänestä

  • Eihän_tuollaista kirjoitti:

    kukaan selvin päin kestä.

    on suviseurajärjestäjiltä silkkaa vittuilua. Minäkin maksoin nettiliittymästä 11.25 euroa per kuukausi nähdäkseni avajaiset, mutta mitä näin---- pelkkää värisevää paskaa! Ei köyhille ole Jumalan valtakunnassa enää tilaa. Se Palolakin Päivämiehessä julisti, että Siionin laulujakaan ei enää saa laulaa, jos ei ole ensi maksanut SRK:lle ja sanoi se, että tekijöänoikeuslaki menee Jeesuksen lähetyskäskyn edelle, koska Jeesuksen vanhoihin jorinoihin ei pidä luottaa enää nykyaikana, vaan eduskunnan säätämät lait obat tärkeämpiä.

    Äänestä

Sen voi kuulemma katsoa jälkeenpäin videotallenteena netistä.

Kesäseuraradiossa sanottiin niin ja sieltä myös toimittaja pahoitteli sitä, ettei suoraa nettivideolähetystä saatu toimimaan.

Äänestä
  • Kyllä täällä Keski-Suomessa nettilähetys toimi hyvin.

    Äänestä

Eikös videokuva ole syntiä? Ääni ei vissiin ole.

Äänestä
  • Olisi hyvä jos kaikista seurapuheista tavallisistakin seuroista voitaisiin aina lähettää suora videoyhteys viittomakielen tulkista, koska kuurot eivät pysty etäältä muulla tavalla "kuuntelemaan" seuroja, paitsi jos joku viittomataitoinen sattuu olemaan silloin heidän luonaan tulkkaamassa heille. Tai voidaanhan se tulkata pikakirjoituksellakin esimerkiksi tietokoneen näytön välityksellä, jos kyseinen kuuro henkilö osaa lukea.

    Äänestä

Voit kuunnella Suviseuroja Kesäseuraradiosta, jonka alueesi taajuudet löydät netistä. Tosin Kesäseuraradio ei kata aivan koko Suomea, mutta merkittävän osan kuitenkin ja ainakin tiuhimmin asutut alueet Suomessa.

Kesäseuraradion lähetyksiä voit kuunnella myös netistä suorana lähetyksenä lyhyellä viiveellä verrattuna radioon. Kesäseuraradion lähetyksiä ja suviseurasaarnoja voi kuunnella myös äänitallenteina netistä jälkeenpäin.

Äänestä

Lentävä lintu on, istuva ja laulava ei?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ne_saatanat kirjoitti:

0vat vouhkanneet, että avajaiset näkyvät videolähetyksenä niin kuin viime vuonnakin, mutta ei sieltä perkele mitään näy eikä oihahdustakaan kuulu. Minulla on tässä kaksi tietokonetta, toinen psarempi ja toinen kehnompi ja molemmat ovat saman laqgattoman yhteyden varassa, mutta Turniosta ei kuulu niin pirun pihahdustakaan. Pitäkäät avajaisensa, saatanat, koska kerran kaikki halukkaat pirulaiset eivät voi kuunnelle, koska heidän perheleelliset sivunsa ovat kuulemma kovan rasitteen salaisina, pyh.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu