Olet todella ilkeä

Oikeatunnistaa

En edes tiennyt sinusta löytyvän puolta ilkeyteen, katkeruuteen ja jopa kateuteen. Haukuit ja liioittelit kaiken ja lisäksi valehtelit. En tiedä koko asian motiivia, mutta veikkaan, että olit vain kateellinen minulle. Kaikki mitä minulla oli hyviä asioita, haukuit itse huonoksi. Ehkä samalla sinä pelkäsit pahinta puolestani. Halusit tavallaan tuhota minussa sen kaiken mitä minulla oli.

5

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Enusko

      Kenelle tämä? Miksi olet noin katkera, sinussa ei ole mitään syytä?

      • Oikeatunnistaa

        Minulle hän teki väärin irl. Siinä on jo riittävästi syytä. Hän halusi pilata kaiken mitä meillä oli ja halusi samalla satuttaa minua.


      • Oikeatunnistaa
        Oikeatunnistaa kirjoitti:

        Minulle hän teki väärin irl. Siinä on jo riittävästi syytä. Hän halusi pilata kaiken mitä meillä oli ja halusi samalla satuttaa minua.

        Hänellä todella oli tunteita minua kohtaan ja olin hänelle tärkeä. Silti hän halusi puukottaa selkään ja pilata kaiken mitä meillä oli.


    • Elämäopettaa

      Onpa aika väärin kohdellut sinua ihmisenä, hajota ja hallitse taktiikalla eli oliko kyseessä sairaalloisesti mustasukkainen ihminen? Tunnistan tuon, koska olen itse elänyt aikanaan sellaisen ihmisen kanssa elämästäni 10 vuotta ja pääsin onneksi pois suhteesta ennen kuin hän olisi hajottanut minut täysin sekä henkisesti että fyysisesti. Itsekin ymmärsin koko homman vasta paljon myöhemmin suhteen päätyttyä ja olin niin nuori ja kokematon silloin etten tajunnut vielä tästä elämästä oikein mitään, mutta paljon se suhde opetti. Ole oikeasti onnellinen, että pääsit eroon ja opettele rakastamaan itseäsi ettet anna kohdella enää väärin.

    • aloitus ei ole nimimerkkini tai minun

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7563
    2. 107
      5628
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5057
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3160
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      50
      2855
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2769
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2374
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe