Missä päin Jyväskylää pizza mesta

Joka on myyny lätyt verovapaasti? Näille vapaamatkustajille ihmiset ovat kantaneet rahaa. Mikä on omistajien kansallisuus?
21365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mitäs v...ua se sulle kuuluu? Keskity sinä vaan niihin rautavaaralaisten ongelmiin.

Äänestä

Suomalaisia

Äänestä

Oliko tää alihassan kameli pizzzeria joka myy halaval 5 eur lätty. JA RAJALLE KULJETUS
WÄRTSILÄÄN JA SIITÄ OMA TOIMI MATKAILUA MURMANSK RAIL. MENOLIPPU

Äänestä
  • Työnnä roiskeläppä perseeseen

    Äänestä

Ali Baba. Yliopistonkadulla.

Äänestä
  • Vuosiin en ole tilannu sieltä mitään mutta aiemmin olit kotiinkuljetetun pizzan nimenä postiosoite ja hintana pizzan numero :D

    Äänestä

Syömässä kävin, ja hyvää oli! Eipä haittaa, palvelu hyvää ja pizza näytti maistuvan mulllekkin.
Kuitin sain niinkun ennenkin. Hinta laatu suhde kohillaan. Tulen käymään jatkossakin, mitäs muut paikat hinnoittelee itsensä pihalle!

Äänestä

Suomalaisia

Äänestä

Suomalaisia

Äänestä

no ei todellakaan ole suomalaisia kun turkkilaisia.

Äänestä
  • Turkkilaiset osaa tuon.Vaimo toimii synnytyskoneena. Perhe pumppaa samaan aikaan sosialihuoltoa, siihen päälle lapsilisät, asumistuet. Rahat viedään Turkkiin ja sijoitataan asuntoihin. Näin hömölandiassa saa toimia. Tervetuloa kaikki nauttimaan eduista täälä niitä jaetaan. Niitä imee omat ja tulijat!

    Äänestä

Mitä väliä enää, kaikki muutenkin menee päin peeetä! Suurimpia roistoja on edeskunta täynnä, aloitetaan vaikka siitä Berneristä, Toivakka yms yms kyllä näitä tuntuu riittävän.

Äänestä

Antaa mennä vaan, nyt on alamäki. Ennemmin sijoitan rahani turkkilaiseen pizzeriaan kuin työnnän niitä perseeseeni kolikko kerrallaan. Ehdottomasti myös kannatan suomalaisten sosiaalitukien sijoittamista Turkkiin, varsinkin kun turkkilaiset ne jopa sinne itse kuljettavat.

Äänestä

Jes, jes! Minäkin käyn pizzalla juuri siellä missä hinta on kohdallaan. Ja talous pysyy mulla kohdallaan. Kiristäköön vaan valtiovalta meikäläksen tuloja, niin vien roponi turkkilaisille pizzan paistajille. Ja mulla on maha täynnä!

Äänestä
  • Onnea vaan. Olette isänmaan selkärankaa.

    Äänestä

Kotipizzassa yhdestä hikisestä lätyskästä saa maksaa perkele 17-20€ juoma 4 €.
Ahne suomalainen yritys joutais jo konkurssiin.
Ite ostan pizzat sieltä mistä halvimmalla myydään!
Vitut kotimaisuusasteista!

Äänestä

Käyn vain Suomalaisten omistamissa ravintoloissa, he sentään palkkaa nuoria töihin. Esimerkiksi näin kesäisin. Tiedetään ettei ulkomaalaistt palkkaa Suomalaisia koska heidän tapansa maksaa palkat poikkeaa normi systeemistä..

Äänestä

Vain tyhmä maksaa ylihintaa pitsoista!

Äänestä
  • Pizza onkin alemman sosiaaliryhmän tapa herkutella. Kun nautinnon ovat muutenkin vähissä ja oma terveys ei kiinnosta. Sitä sosiaaliryhmääjoka ulkoistaa kaiken yhteiskunnalle. Ei ota mistään vastuuta.

    Sitä ryhmää joka käärii sähköt joka itkee sossussa kun rahat ei riitä. Katkerana polttaa säätää parvekkeella ja katselee parkkipaikalle kateellisena kun maahanmuuttajat parkkeeraavat ostamaan autoja ruutuihin.

    Vastuuta nämä Suomalaiset eivät ota mistään. Edes lapsiaan eivät kykene kasvattamaan vastuuta ottavansa kansalaisiksi. Perintönä jää pizzerian mainos joka on kuin raamattu.

    Äänestä

  • Kansa äänestää jaloillaan juuri nyt .

    Ikinä , ikinä soittaessa ei kotipitsaan ole ollut 45 minuutin jonoa pizzan teossa

    Ja vaikka fyysinen koko on hiukan pienempi on kokonaisuus selkeesti parempi . Rukisempi pohja , ei lillu rasva eikä kaikessa maistu suola

    Äänestä

  • Samaa mieltä. Paras pizza, maksan mielelläni.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


massiivistakiertoa kirjoitti:

Joka on myyny lätyt verovapaasti? Näille vapaamatkustajille ihmiset ovat kantaneet rahaa. Mikä on omistajien kansallisuus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu