Isot kisat Itä-Suomessa kohta

Putin vittuilee aika rankasti.
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kävik se soittaa poskeaan sulle? Näikkö sä sen silmämunasta silmämunaan? Olik sillä kierot silmät tai vaan toinen? Eik se o sellanen stumppi koko äijä? Miten se pystyy ryppyillä.

Äänestä

En minäkään ymmärrä Putinin Nato-pelkoa. Miksi se sodaksi muuttuisi, vaikka Nato olisi kuinka lähellä rajaa. Kyllä sota syttyy aina silloin kun voimasuhteet on eriparia. Toinen voimansatunnossa yrittää laajentaa reviriään.

Äänestä

Aloittaja, perustele esityksesi.

Nato on puolustusliitto, ei hyökkäysliitto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suomi-konari kirjoitti:

Putin vittuilee aika rankasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu