Hei.
Onko kenelläkään kokemuksia epilepsia kohtauksista ennen Ukkosta?
Itselläni on kesä mukavaa aikaa muuten,kun alkaa kovat helteet,niin sen jälkeen tulee ukkoset😩, aina muutamia tunteja ennen ukkosta alkaa kohtaukset😨,inhottava olo koko päivän.
epilepsia ja ukkonen
6
1851
Vastaukset
- Faridis
Mulla on samaa kokemusta :/
- newgate
Täysin samoja kokemuksia, vaikka neurologi väittikin, ettei ukkonen voi vaikuttaa kohtausten lisääntymiseen
- Anonyymi
Niinhän ne neurologi5 sanovat . Mutta todåsi on että äkillise tikan muutokset vaikuttavat aina inåhisiin joill on aivosairaus. Esim ihmise5 joill on migreeni tuntevat mylskin olonsa todell kurjaksi . Joten epiletkioilla sattaa tuntua vielä herkemmin .
- Ilmapuntari
Kyllä vaikuttaa. Ennen ukkosta on auraa vastaava olo. Se menee ohi, kun itse ukkonen alkaa, mutta kohtaus voi tulla.
- Epilepsiaasairastava
On valitettavasti kokemusta. Aiheutti kerran tosi pahan GM.n. Jälkeen ei ole tullut, mutta aivan satavarma että ilman sähköisyys oli sillon syyllinen. Olo meni huonoksi jo kauan ennen kohtausta.
- Anonyymi
On tosiaankin, aamupäivällä alkoi voimattomuus iltapäivällä alkoi epilepsia kohtaukset muutamia hetkiä ennen ukkosta 😶🌫️😑
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585483Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334759Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483909KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1863443Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142576Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222335Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182288Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542101- 1282059
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241529