Harvinaisen huono puolue nykyisin. Puheenjohtajaltakin niin latteaa tyhjänpäiväisyyksien jaarittelua kuin olla voi. Stubb on vastenmielisin kuunneltava, mutta lähes samalla tasolla on tämä yksi. Naurettavaa kuinka tämä valontuoja puhui ylimielisen toivekkaana vatulointikorista valtaan astuessaan, mutta oletteko pahempaa vatulointia kuunaan nähneet? Keskustan voisin nimetä vatulointipuolueeksi.
Keskustapuolue, vatulointipuolue
eikö_niin
6139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Avauksessa huono häviäjä taas ruikuttaa.
Kansa on vaaleissa puhunut ja pulinat pois.
Menikö tunteisiin? Kannattaisiko myöntää tosiasiat eikä aina lyödä päätään samaan mäntyyn?
Jähmeältä ja jäykältä näyttää vatuloijien hommat. Keulamiehen naamalta on ylimielimen ja armahtavan kaikkivoipa ilme jäänyt lähtötelineisiin. Rupsahtanut ja väsähtänyt pärstä on enää jäljellä. Saamaamattomia jaarittelevia nahjuksia! Johan se takavuosinakin oli sdp joka teki enemmän hyvää maaseudulle kuin tämä vatulointiporukka, joka käänsi selkänsä maalaisille ja se kylllä kertoo jo aaika paljon. Piti päästä kaupunkeihin! Kaikista hölmöimpiä ovat nämä vuodesta toiseen vatuloijia äänestävät.
"Ei voi muuttaa kantaansa kun aina on niitä äänestetty iso-isovanhemmista lähtien" tarkoittaa sitä, että omien aivojen käyttö taitaa olla kiellettyä. Vatuloijat kiittää, mutta pyllistää (vai hyvinkö on mm- ministeri hommat hoitanut) sillä ovathan he aina äänestäjiään viisaampia. Tunteisiin se varmaan menee, kun ei voi myöntää itselleen sitä minkä kaikki muut tietää.
Eekun minäpä haluvan aena iänestee kepuva. Ee uskalla mittää muuta ies aatella kun tätä on tiällä aena totuttu iänestämmää.
Niin minäkii. Voittajan kelkkaan on mukava hypätä.
Hieno homma! Minä hyppäsin voittajakelkkaan jo monta vuotta sitten muuttamalla kaupunkiin. Aivan upeaa kuulla kuinka te maalaiset edelleen äänestätte meidän kaupunkilaisten parhaaksi.