Pitäisi kohta viedä vuoden ikäinen Honda ensimmäiseen huoltoonsa. Onko pääkaupunkiseudulla muita vaihtoehtoja kuin Veho, jos haluaa virallisen leiman huoltokirjaan?
Huolto pääkaupunkiseudulla?
Antti
6616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä Vehossa on edullisimmat huollot sinne 100.000km hultojen paikkeille saakka.
Tapiolan Esso on myös valtuutettu Hondan huoltopiste.
Mitenköhän virallinen valtuutus tuolla Essolla on? Ainakaan mitään Honda-logoa ei näy huoltohallin pielessä. Pitää varmaan soittaa ja kysyä.
Ei ole enää Hondan eikä BMWn ´valtuutettu huolto. Kaikenlisäksi Esson Honda huoltaja jäi vuodenvaihteessa eläkkeelle, joten en suosittele. Pistkun Veho rokkaa!
Tiedä tuosta - omat kokemukseni Pitskusta ovat kyllä ihan normaalit - osaavat kyllä hommansa (kuten merkkifirman on syytäkin) mutta hintalaput huolloissakin ovat olleet myös tavallisia - siis räävittömiä. Aina on menty arvion yli :)
Hain äsken accord tourerin veholta. 40tkm huolto ja hintaa 453e. Aika kallista vai mitä mieltä olette??