Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Aviomies ei halua

Alan olla tosi turhautunut. Oon puhunu ja kysyny suoraankin kun en vaan kestä. Tykkään seksistä ja se tuntuu aivan mahtavalle. Valitettavasti aviomieheni ei taida tuntea samoin kun seksi ei enää onnistu. Kalu pysyy pystyssä jos otan suihin tai runkkaan. Mut normiyhdynnässä ei. Onko mies homo? Minussa ei kuulemma ole vikaa mutta aika vaikea uskoa. Eli mies kyllä laukee mut minä en saa ikinä mitään muuta kuin apean ja pahan mielen... onko tähän mitään ratkaisua...
10465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mulla pysyy pytyssä vielä noiden hommien jälkeen.Tule meille niin saat hyvän hoidon mikäli satut tykkäämään isosta.Mulle on muutama nainen sanonut että Sun iso meinaa sattua

Äänestä

Olen mies 50v, ja meillä on sama tilanne, puoliso ei enää halua kovinkaan usein, viime kerrasta aikaa n. puoli vuotta. Nekin harvat kerrat joita on, ovat samaa kaavaa toistavia, ei kovin nautinnollisia. Minussakin on tietty vikaa kun minulla meinaa lerpahtaa kun hän kiepsahtaa heti päälle ja ennen kunnon kostumista alkaa ratsastaa, se sattuu ja homma on ohi. Joskus ennen kun hän esim. salli nuolla itselleen ekan orkun märkyyttäkin riitti, muutenkin olin itse pienen lämmittelyn jälkeen paljon kiihottuneempi, seisokki kovempi ja kestävämpi. Olisiko miehelläsi jotakin mitä hän haluaa kokeilla, mutta sinä et ?

Äänestä
  • Jos nainen ei kostu niin naisllekkin on kaiken mailman liukasteita ja niitä saa akupasta niin helpottaa.

    Äänestä

Miehen halu ja kyky ei lisäänny naisen vaatiessa, mutta vähenee vielä entisestään. On erittäin harvinaista, että ihmiset, joiden seksihalut ovat yhtä suuret ja "peilikuvaiset", saattuvat yhteen. Vielä harvinaisempaa on, että kehitys on samansuuntainen. Lisäksi on ns. Coolidge efekti: uuden seksikumppanin kanssa on kiihkeämpää kuin entisen. Sama myös sukupuolet vaihtaen.

Asialle ei juuri ole tehtävissä mitään, ei nimittäin viittaa siihen, että miehesi testosteronitaso olisi alentunut ja se johtuisi siitä. Vaikka ihmisten ajattelu usein on yhdyntäkeskeistä, useille muu seksinmuoto on miellyttävin. Nämä eivät ole valittavia asioita.

Siis joko sopeudu epämiellyttävään tilanteeseen ja lisää itsetyydytystä, laita mies ulkoruokintaan ja etsi uusi tai hanki lisäseksiä toisaalla. Voit tehdä niin omin lupinesi tai sopia asiasta miehesi kanssa. Tilanteen mukaan.

Et totisesti ole ainoa. Yleisin ongelma on, ettei saa toiselta sellaista seksiä, kuin haluaa, saa seksiä liian vähän tai ei ollenkaan. :)

Äänestä

oletko ajatellut, että kenties, voisit antaa toisen miehen tyydyttää tarpeesi.. ilman mitään velvoitteita, vain tuo homma kuntoon, ja aina kun molemmille sopii?? voisin olla etsimäsi, jos näin päätät.. en ole nuori, mutta toimiva kyllä..

Äänestä

Kirmoitteles minulle sp.hen

Äänestä

On tosi yllättävää miten helposti mies oppii ettei kannata haluta. Moni nainen ei näytä ymmärtävän asiaa ennenkuin on myöhäistä.

Äänestä

Minä voisin antaa seksiä sinulle siloin kun haluat ota yhteyttä kirjoita s- postin

Äänestä
  • Ota löylykauha perseeseen löylykauha ääliö

    Äänestä

  • Saisko löylykauhaa hanuriin?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Haluuu kirjoitti:

Alan olla tosi turhautunut. Oon puhunu ja kysyny suoraankin kun en vaan kestä. Tykkään seksistä ja se tuntuu aivan mahtavalle. Valitettavasti aviomieheni ei taida tuntea samoin kun seksi ei enää onnistu. Kalu pysyy pystyssä jos otan suihin tai runkkaan. Mut normiyhdynnässä ei. Onko mies homo? Minussa ei kuulemma ole vikaa mutta aika vaikea uskoa. Eli mies kyllä laukee mut minä en saa ikinä mitään muuta kuin apean ja pahan mielen... onko tähän mitään ratkaisua...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu