Paljonko maksaa suurinpiirtein lautalla Espanjasta Marokkoon? Mistä kaupungista kannattaa mennä yli ja mihin?
Mikä on hintataso Marokossa? Ollaan lähdössä Espanjaa kiertelemään ja samalla olis kiva päästä shoppailemaan Marokkoon. Esim. vaatteita, sisustusjuttuja ym ym?
Espanjasta Marokkoon
6
1756
Vastaukset
- heijaa2+
Shoppailemaan Marokkoon ???
Siellä eletään vielä 1800-luvulla
ja tarjolla on rättejä ja lumppuja.
Sikäläiset joilla on vähäsen rahaa
tai ovat kauppiaita käyvät Espanjassa
shoppaamassa.- Milli
Kyllä Marokossa shoppailtavaa on. Halpoja merkkivaatteita, melkein puoli ilmaisia. Kannattaa kyllä lähteä Marokon puolelle tekemään edullisia ja erikoisia ostoksia.
- vca
marokossa on halpaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
- Kusetusta
Milli kirjoitti:
Kyllä Marokossa shoppailtavaa on. Halpoja merkkivaatteita, melkein puoli ilmaisia. Kannattaa kyllä lähteä Marokon puolelle tekemään edullisia ja erikoisia ostoksia.
Ne halvat "merkkivaatteet"
on väärennettyjä ;) - pöllö
Kusetusta kirjoitti:
Ne halvat "merkkivaatteet"
on väärennettyjä ;)Mitä väliä?Kyllä siellä muutakin on.Marokkoon todella kannattaa lähteä ostoksille,löytyy vaikka mitä.Ihan 2000 luvun tavaraa ja vaatteita,eivät elä enää 1800 luvulla.Riippuu tietysti missä kaupungissa vierailee,itse löysin casasta tosi kivoja putiikkeja.Vaatteet tulee mm. Ranskasta.
- aisha
heip,
lautalle/laivalla pääsee Marokkoon esim. Algeciras:sta. Malagasta n. reilun tunnin ajo autolla, tai bussillakin pääsee tosi halvalla. Salmen voi ylittää joko FastFerryllä, aikaa menee n.tunti tai sitten ihan "cruisella", matkaan saa varata reilu pari tuntia. Satama Marokon puolella on Tanger. Ainakin Comarit liikennöi sinne, www.comarit.com. Ja googlella löytyy kyllä tietoa. Ei kannata varmaan yksin ainakaan naisena lähteä sinne, etenkään jos ei osaa arabiaa/ranskaa. Mutta kannattaa käydä, maa on toki erilainen, mutta samalla hyvin kiehtova.
Ja sieltä kyllä löytyy vaikka mitä ihania sisustus ym.juttuja!
Onnea matkaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2962636- 1981011
- 58829
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti142776- 58670
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18571- 51555
- 40544
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504