Ikävöittekö miestä jos hän on

meikäväidäänkauheesti

työmatkalla tai jossain vai yön pois? Me ikävöidään ihan kauheesti, mie itken yötä päivää ja soittelen joka tunti ja hän soittelee, kirjotetaan sähköpsteja ja tekstareita, ja itketään ja mietitään akikkee. En pysty keskittymään mihnkään senkun kävelen vaan ympri taloa, ja töihin ei voi mennä.
Mies tekee samoin tai mie jos oon kauempana. Kumpikin ikävöi toistaa ihan kauheesti.
Meillä menee puhelinlaskuihin silloin aina 300 e kummaltakin, koko ajan ollaan puhelimiessa tai sähköpostia kirjoittamassa. Ikävä on kauhee siksi emme ole usein erossa toisistamme.

9

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mukaanmennään

      Me ei olla koskaan erossa toistaan. Jos toisella on työmatka mennään aina toisen mukaan. On niin paljon niitänaisia jotka vievät toisten miehet ettei uskalla laskee miestä yksin matkoille. Minä olen miehen mukana ja mies mun ksoka kauneuteni vetää vieraita miehiä puoleensa.
      Monesti naiset yrittää iskee mun miestä kun on niin komea, mutta ei hän vlitä onneksi, mutta tunekijoita riittää siksi on hyvä että on vaimo mukana.

    • Taassamatrolli

      Haista sinä trolli pitkä paska.

    • älkääolkoerossayhtään

      Kyllä ja paljon. Olemme seurustelleen nyt 6 vuotta emmekä olleet erossa kuin 5 tuntia. Teemme töitäkin yhdessä. Juuri tuota pelkäämme että joku tulee meidän väliin ja se on sitten siinä, eikä toinen olisi enää onnellinen. Raastavaa kun katselee erotilastoja miten paljon liittoja rikotaan ja viedään mies. Mikä johtaa tuohon katkeruuteen? En voi ymmärtää. Ei kannata olla erossa muuten simblasapim on puoliso viety.

      • voitrolliavoi

        heheh trolli, lässyn, lässyn blaaaaaaaaaaa


      • Kettingille

        Laita miehesi pantaan ja siihen hihna. Pidä hihna tiukasti kädessäsi.
        Jos kuitenkin joudut muutaman metrin päähään, kannattaa sen hihnan ja pannen olla lujaa kettinkiä, ett saat lukittua sen vankkatekoiseen koukkuun.
        Eikös olekin turvallista taluttaa mistä hihnassa, näin se ei pääse nuuhkimaan vieraita naaraita, kun se hihna on tarpeeksi lyhyt.


    • Epäterveilmiö

      Epätervettä ja luonnotonta, kantsis hakea apua jostain heti eli äkkiä.

      • valeriagogdhdsjaf

        ai ikävöiminenkö? Miten niin? Onko sust kiva jos sun poikaystävä jos sellanen on, ei ikävöis sua ja sää lentelisit kaikkien miehien kanssa...


      • Ajanhukkaavain

        Kyllä olen ikävöinyt, valitettavasti, tarpeeksi. Siksi jo tiedän, että se on turhaa puuhaa. Keskity sinäkin olennaisempiin ja tärkeämpiin ...


    • miesvarattumulle

      Me mennään mun miehen työmatkalle aina yhdessä. Onneksi olen työtön niin voin olla aina mukana. Hänellä on naisvaltainen työporukka joten pakko olla, siellä on juuri semmoisia katkeria eronneita ja vapaita naisia, joihin ei voi kukaan luottaa.
      Mä tiedän ettei mun mies ole kiinnostunut vieraista naisista, mutta naiset ovat niin agressiivisa että tunkee väkisin miesten seuraa, vaikka mies kuin vastustelisi. On hyvä et oon mukana.
      Naiset vaan kuvittelee et kaikki on kiinnostuneita vapaista naisista, mutta ei ole, siksi ne yrittää väkisin iskeä varattuja.
      Me ollaan vielä niin näyttävä pari että se on monelle naiselle paha paikka ja kateellisuutta aiheuttava, ja tahtovat rikkoa siksi. Mun mies on työpaikalla tosi suosittu ja kaikki naiset siellä halusi hänet, joten on oltava valppaana.
      Kerran yks nainen tuli kotiimme asti katsomaan onko miehelläni nainen siis minut, mutta pettyi kun olikin, luuli että on yksinäinen mies. Kyllä meitä nauratti koko viikon.
      Mies ei ikinä jätä mua eikä vaihda, se on katkeruuden paikka muille naisille kun mulla on heidän mielestään maailman paras mies ja hyvännäköinen vielä. Ihan kiva juttu, oon tosi ylpee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      9
      3762
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      198
      3656
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      130
      3382
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3352
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2220
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1778
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      34
      1555
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1471
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1423
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1343
    Aihe