Onko normaalia toimintaa, että kun edellinen sopimus päättyy 2 v ollut, niin nyt kun se uusitaan,niin tarjottiin jotain oheislaitetta telkuun et näkee elokuvia ja voi tallentaa ohjelmia. Me ei katsota koskaan elokuvia eikä tallenneta mitään, että meille täysin turha.
Hinta olisi 39,90/ kk koko paketti.
Sitten pelkkä nettiyhteys olisi ollut 42.00 kuussa.
Onko nyt niin että ihmisillä ostatetaan heille tarpeettomia laitteita joilla ei tee mitään halvemmalla kuin pelkällä nettiyhteydellä?
Onko tuo petos vai onko laillista?
Ei olla vielä sopimusta tehty.
Alkoi vaan mietityttämään että tuollatavallako ne nostaa tilastollisesti "oheislaitteiden" myyntiä, vaikka osalle ne onkin tarpeettomia.
Aika veijareita sitten ovat.
Onko täysin laillinen toiminta?
8
128
Vastaukset
- lhku
Siis mikä on petos? Sekö, että teille _tarjotaan_ jotain uutta palvelua?
Tarjous on tarjous, ei sitä tarvitse ottaa vastaan. Opettele sanomaan "Ei kiitos, en ota sitä". - bbggff
Itsellä ainakin saunalahdella oli 2 vuoden sopimus ja kun päättyi aika niin ei sitä tarvinnut mitenkään uusia, sama sopimus jatkui "toistaiseksi voimassa olevana".
- määräaikainen
Muuttuu vaan yleensä helvetin paljon toistaiseksi voimassaolevana joten kannattaa uusia...
- bbggff
"Muuttuu vaan yleensä helvetin paljon toistaiseksi voimassaolevana joten kannattaa uusia..." Mikä siinä muka muuttuu? Itsellä ei mikään asia muuttunut vaikka on "toistaiseksi voimassa oleva". Tai muuttui siinä mielessä että voi lopettaa koska tahansa.
- määräaikainen
Niin eli siis muuttu helvetin paljon kalliimmaksi oli tarkoitus sanoa.
- bbggff
Kuten sanoin että itselläni ainakaan ei mikään muuttunut, hintakaan. Mutta tietenkin voi löytyä joku hyvä tarjous jos ottaa määräaikaisen.
- mistä-halvimmalla-saa
Koska sopimus on päättynyt, voit hankkia kys. palvelun, mikä se sitten onkaan, vaikka toiselta operaattorilta, mistä nyt halvimmalla saa.
- EiEnääIkinäElisaa
Mahtaa olla Paska-Elisa kyseessä?
Elisa viihde ei ole pelannut koko olemassaolonsa aikana, ei ihme, että sitä kahden vuoden lukituksella yritetään tyrkyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937748
- 403722
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021876- 241160
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321013Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,28973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53827Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31772Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60739TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o268703