Nurmeksen Tokmanni

Kylläpä vaikuttaa ahkeralta tämä tokmannin vartija, näpräilee kännykkää koko ajan, millon se on sinne töihin joutunut. Luulis olevan siinäkin paikassa oikea valvonta paikallaan.
15576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Liekkö tuolla käynyt yhtään maksamatonta asiakasta koskaan? Rauhallinen paikka.

Äänestä

Tokmannin vartija täysi pelle,luimistelee siellä paskat housussa ei tarvii ku sanoo kohdalla äreästi pöö niin jo menee sillä kuravellit housuun.

Äänestä
  • Tiedät asian, kun menit sitten panemaan sen sontaista pyllyreikää?

    Äänestä

  • Tiedän, pääsin nimittäin ns. kosteille. Tosin se oli ripulia, mutta mitä sitten?

    Äänestä

  • Itse kävin kanssa eilen sen pyllyä tutkii.En kehannu viellä sanoa,mutta nyt kerron

    Äänestä

  • että-näin-on kirjoitti:

    Tiedät asian, kun menit sitten panemaan sen sontaista pyllyreikää?

    Salaisesti pidän itse myös peppuun työntymisestä,vaik välillä ivaan.

    Äänestä

Ihan idiootti kusipää se tokmannin vartija.Pitäs sille antaa opetus ja hakata se teholle.Pimeällä kujalla ottaa se auton takakonttiin ja viedä hiekkatielle se.

Äänestä
  • Haluat vaan yhtyä sen peräsuoleen, koska olet sontareikäritari, homo pahinta laatua.

    Äänestä

Miksi homo halusi tatuoida mulkunpäähän nelivetoisen maastoauton? - Se kulkee paskassa paremmin!

Äänestä

Vartijat, tarkkailkaa asiakkaitanne Tokmannilla, liikkeellä on hintojen vaihtajia. Vartijoilla on muutakin töitä kuin kännykän räplääminen.

Äänestä

Ihan oikeen,että hinta lappuja vaihtelevat.Olen itse tehny sitä jo 15-vuotta,enkä ole kiinni jääny,koskaan ha haa.

Äänestä

Tokmannilta halvalla juoksukaljat!

Äänestä

Nurmeksen alin sosiaaliluokka täällä näköjään jauhaa paskaa ja kittaa keskikaljaa.

Äänestä

Tokmanni on kansan kauppa,josta ostettavaa löytyy asialliseen hintaan.

Äänestä
  • Tarkoitan keskiolutta, ja nekin varastan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ostoskori kirjoitti:

Kylläpä vaikuttaa ahkeralta tämä tokmannin vartija, näpräilee kännykkää koko ajan, millon se on sinne töihin joutunut. Luulis olevan siinäkin paikassa oikea valvonta paikallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu