Kuopiorock 2016

Onko menijöitä tänä vuonna?, ainoa mikä kiinnostaa on whitesnake, muuten aika laimeat bändit. Kiikun kaakun itelläkin meneekö, vai ei. Nightwishin sais uudelleen buukata ensi vuodeksi, 2012 keikka oli hienointa hetkeen.
13292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Haluaisin mennä, sen verran hyvä festari on puitteiden puolesta ollut viime vuosina. Mutta tänä vuonna esiintyjien osalta ylittyi kyllä raja, ei pysty menemään. Ei ole paljoakaan tuolla enää tekemistä rockin kanssa.

Äänestä
  • Samat Tuiskut, Sillanpäät ja Popedat kuin Viinijuhlilla.

    Sama se on muualla:

    "Provinssirockin perustajalle sataa sympatiaa – IS:n lukijoilta vaatimusvyöry: lisää rockia festareille! ”Nykyään ihan lällärimeininkiä”"
    http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-2000001213867.html

    Äänestä

  • Sinnepä ollaankin menossa:)

    Äänestä

Miks ihmeessä ne käyttää tota rock-etuliitettä melkein kaikki festarit, pahin tais olla Juva rokkaa jossa taisi Pobeda ja klamydia olla edes vähän sinne päin, muut esiintyjät eivät todellakaan rokanneet. Itse hieman mietin tuota Whitesnakea, tuota ikäloppujen kehäraakkien viimeisiä tilaisuuksia rahastaa, on nykyään todella umpisurkea ja yrittää ratsastaa vanhalla maineellaan.

Äänestä
  • Onko näin, mihin perustat väitteesi? Oletko livenä nähnyt? Totta se että festivaali nykyään on enemmän lällärikamaa täynnä, kierrätystä on, muutenkin bändien osalta popimpaan suuntaan mennyt.

    Äänestä

Millon ne sit ois?

Äänestä

Nykyään monet bändit haluavat tehdä omanlaistaan musiikkia. Ja bändien sisälläkin on entistä enemmän riitaa siitä, minkälaista sen musiikin pitäisi olla. Siinä sivussa unohdetaan se, mistä yleisö pitää.
Eli, elämme itsekästä aikaa, eikä kukaan halua antaa periksi omasta näkemyksestään.

Äänestä

Noh, olihan tuo ihan jees, stamina, diablo nähtyä tuli, whitesnake oli kyllä huippu, se karisma x)

Äänestä

Puitteet on kunnossa, mutta minulle jäi ontto fiilis. Siis porukka meni sisään, kuunteli kappaleet ja lähti... aika tylsää.
Vai onko vika minussa.. No ei vit... :)

Äänestä
  • Rpclcock aikansa elänyt. Täytyy uudistua paljoa ensi vuoteen.

    "Whitesnaken veto putosi papparokin alennuslaariin"
    http://www.savonsanomat.fi/kulttuuri/Arvio-kasarin-klassikkobändeistä-Whitesnaken-veto-putosi-papparokin-alennuslaariin/809929

    No kohta nuo 80-luvun bändit loppuvat kesken.

    Äänestä

  • Ei ole mitään tarvetta uudistua, jengiä riittää kyllä. Jos pääesiintyjä sattuu olemaan uudempaa sukupolvea, ei se ole mitään uudistumista. Kunhan puitteet on kunnossa ja pysytään rock-linjalla, ei ainakaan lähivuosina tule olemaan mitään hätää.

    Äänestä

Joo ei ymmärtänyt tuo SavonSanomien toimittaja mistään mitään!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Count kirjoitti:

Onko menijöitä tänä vuonna?, ainoa mikä kiinnostaa on whitesnake, muuten aika laimeat bändit. Kiikun kaakun itelläkin meneekö, vai ei. Nightwishin sais uudelleen buukata ensi vuodeksi, 2012 keikka oli hienointa hetkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu