älä maksa ilmasta

Varoituksia tulvii yhtenään hypo,tilastokeskus,ptt,pankkeja,ym,ym asuntojen hinnoissa 25%ilmaa jopa paljon enemmänkin.
71044
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No pistäppä joutessasi yksi TUORE esimerkki tuon varoitustulvan seasta! Taidatkin vaan lässyttää paskaa.

Äänestä
  • Tilastokeskukselta tulee kuun lopussa uusi tiedote,viime tiedotteessa kerrottiin selvän laskun alkaneen.

    Äänestä

siltä alkaa hieman vaikuttamaan

Äänestä

varoitukset ovat tosiaan vuodelta 2002. sen jälkeen on ollut hiljaisempaa varoitusten antamisen suhteen.

Äänestä
  • 2002 oli niitä aikoja kun firmoilla alkoi mennä päin persettä. Ja firmoja alettiin myymään urakalla ulkomaalaisomistuksiin. Työttömiä on nyt 400 000. Ihmisiä potkittiin/potkitaan pihalle vaikka firman talous on plussalla. Vuosi pari sitten uskottiin vielä että (huima) nousukausi alkaa vielä. Mutta eipä ole vieläkään alkanut...hissunkissun mennään tässä. Ja mitä tekee poliitikot?? Ei mitään muuta kuin ajavat Suomea alas ja tuhlaavat veronmaksajien pulittamia rahoja! Mikä se Valtiosihteerijuttu oli..? piti perustaa muutama uusi virka. Miksi!? eikö S**tana hommista muuten tule mitään?! Tarttis tehä jotain Radikaalia, jotta ihmisille saatais töitä. Kaikki työllisyyskurssit ovat aivan turhia. Mitä iloa on kouluttaa ihmisiä johonkin jos ei ole niitä työpaikkoja??? Tänne (NeuvostoSuomeen) pitää luoda sellaiset puitteet että niitä työpaikkoja syntyy. Ja se on politikkojen tehtävä nro. 1!! LAMA on iskenyt ja poliitikot eivät uskolla ääneen antaa mitään varoituksia, koska kansa menee sokkiin, kulutus laskee, josta seuraa entistä pahempi lama.

    Äänestä

  • 1_X kirjoitti:

    2002 oli niitä aikoja kun firmoilla alkoi mennä päin persettä. Ja firmoja alettiin myymään urakalla ulkomaalaisomistuksiin. Työttömiä on nyt 400 000. Ihmisiä potkittiin/potkitaan pihalle vaikka firman talous on plussalla. Vuosi pari sitten uskottiin vielä että (huima) nousukausi alkaa vielä. Mutta eipä ole vieläkään alkanut...hissunkissun mennään tässä. Ja mitä tekee poliitikot?? Ei mitään muuta kuin ajavat Suomea alas ja tuhlaavat veronmaksajien pulittamia rahoja! Mikä se Valtiosihteerijuttu oli..? piti perustaa muutama uusi virka. Miksi!? eikö S**tana hommista muuten tule mitään?! Tarttis tehä jotain Radikaalia, jotta ihmisille saatais töitä. Kaikki työllisyyskurssit ovat aivan turhia. Mitä iloa on kouluttaa ihmisiä johonkin jos ei ole niitä työpaikkoja??? Tänne (NeuvostoSuomeen) pitää luoda sellaiset puitteet että niitä työpaikkoja syntyy. Ja se on politikkojen tehtävä nro. 1!! LAMA on iskenyt ja poliitikot eivät uskolla ääneen antaa mitään varoituksia, koska kansa menee sokkiin, kulutus laskee, josta seuraa entistä pahempi lama.

    Tässä olla lähelläkään mitään lamaa.
    Sitten kun ollaan, niin huomaat kyllä sen.
    Taannuttu ehkä ollaan, tai en nyt tiedä.
    Mäkin haluaisin kaikille töitä mut en oo niin viisas että taikoisin työpaikat ihmisille. Varsinkin kun osa on semmoisia pummeja ettei duuni kiinnosta.

    Äänestä

että Suomi elää markkinataloudessa? Se meinaa, että kauppaa käydään sillä hinnalla, minkä myyjä ja ostaja molemmat hyväksyvät. Se tarkoittaa sitä, että vaikka olisi "ilmaa" 50 %, jos ostaja sen hyväksyy. Toistaiseksi hyväksyy, eikä ne joilla on varaa näytä olevan moksiskaan. Eli helpommin sanottuna: Jos kukaan ei ostaisi näillä hinnoilla, hinnat laskisivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


blondit kirjoitti:

Varoituksia tulvii yhtenään hypo,tilastokeskus,ptt,pankkeja,ym,ym asuntojen hinnoissa 25%ilmaa jopa paljon enemmänkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu