Korva kipeä ja lukossa viikko lentämisen jälkeen

McDef

Koittanut useaan kertaan jo googlettaa, mutta vastaavanlaisia tapauksia ei juurikaan ole tullut vastaan.

Eli lento tuli takaisin Suomeen torstaina viime viikolla. Oli ensimmäinen ulkomaanmatka mulla (Thaimaahan). Sielä päässä kaikki ok, mutta kotimaahan palatessa laskeutuminen yhtä tuskaa ja tippa linssissä mentiin. Laskun jälkeen heti kaikki ok, mutta seuraavana yönä heräsin yhtä tuskaiseen korvakipuun.

Nyt 6. päivä kun korva on edelleen kipeä ja lukossa. Ei meinaa kuulla korvalla kunnolla. Välillä ei satu niin paljon, mutta esim äänet saa sen kivun alkamaan. Estää välillä nukkumista ja muutenkin todella ikävä olo.

Korvatippoja ja nenäsuihketta kokeillut. Nyt pitänyt korvatulppaa korvassa ettei äänet mene niin hyvin läpi ja siitä pientä apua on, mutta ei vie kaikkea kipua pois. Särkylääkkeitä syönyt, mutta viisi kappaletta päivässä ei ole mielestäni kovinkaan tervettä.

Onkohan kohtalotovereita tai vinkkejä siitä millä tän saisi loppumaan?

0

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

        Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
        Maailman menoa
        237
        2688
      2. Et taida paljoa

        treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
        Ikävä
        101
        1134
      3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

        Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
        Ikävä
        122
        1088
      4. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

        Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
        Kaste
        153
        1002
      5. Oikea kaste on syntisten kaste

        Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
        Kaste
        58
        995
      6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

        Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
        Kaste
        717
        907
      7. Mitä toivoisit

        Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
        Ikävä
        63
        841
      8. Mikä tekee sen

        Vetovoiman kaivatussasi?
        Ikävä
        41
        807
      9. Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto
        Maailman menoa
        237
        790
      10. Harmittaako joku

        Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
        Ikävä
        120
        753
      Aihe