Puijon Torniravintola

Kertokaa kokemuksianne, onko ruoka hyvää, onko palvelu hyvää ? Jostain luin, että sisustus on kovasti vanhentunut ja kulunut, pitääkö paikkansa ?
242229
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Käy kyselijä kattomassa kun tiedät sisustamisestakin.

Äänestä

Tämä sama hullu ihmettelee Kuopion liikennekulttuuria, lihavia ihmisiä ja laiskoja lääkäreitä ja nyt Puijon tornin sisustusta.

Mitähän seuraavaksi???

Äänestä

En tiedä, tarkoititko minua 'samalla hullulla', mutta jos keskustelun taso on tällä palstalla tätä luokkaa, niin kuulostaa surulliselta. Minä en ole ottanut kantaa liikenteeseen, ihmisten painoon tai lääkäreihin, ihan tiedoksi vain, kyse on jostakusta muusta henkilöstä (jos kenestäkään...?).
Miten niin tiedän sisustamisesta ? Juuri sitähän yritin kysellä palstalaisilta. Ja sitä paitsi kyse ei ollut Puijon tornin sisustamisesta, vaan Torniravintolan.
Kannattaisi lukea tekstit vähän tarkemmin. Ja jos keskustelun taso on tätä luokkaa, olen väärällä palstalla.
Kuopio on suosikkikaupunkini ja valitettavasti en pääse siellä käymään kovin usein. Jos em. kommentoijat ovat kuopiolaisia, niin on todettava, että kaikenlaisia tietty mahtuu muuten erittäin mukavien kuopiolaisten joukkoon. Koettakaa nyt vähän kasvaa ja ottaa asioihin positiivinen asenne. Kiitos !

Äänestä
  • Jos Kuopio on suosikki kaupunkisi niin miten vittua voit kysellä jostain sisustuksesta. Luulis silloin olevan aivan tois arvonen seikka kuinka kuluneita kankaat on.

    Sinä olet se tupajumi joka on välillä muuttamassa Kuopioon ja milloin mitäkin. Sinä juur olet se josta edellä oleva kirjoitti. Sovit hyvin tänne, meijän kaheleitten joukkoon.

    Äänestä

  • Vähän positiivista asennetta peliin 'pelsepää', niin sinunkin elämäsi alkaa tuntua mukavammalta...

    Äänestä

  • Pirkkonen kirjoitti:

    Vähän positiivista asennetta peliin 'pelsepää', niin sinunkin elämäsi alkaa tuntua mukavammalta...

    Älä välitä näistä Pirkkonen. Tänne palstalle eivät enää nykyään eksy muut kuin älykkyydeltään vähemmälle jääneet kaikestavalittajat. Täältä on melko turha kysellä ja etsiä mitään järkeviä vastauksia, valitettavasti. Kuopio on minunkin suosikkini, ja tiedän, että 95 prosenttia kuopiolaisista on mukavia, kunnon ihmisiä.
    Puijon torniravintolassa olen viimeksi käynyt joskus 1990-luvulla, joten en tiedä sen nykytilaa. Silloin se oli ihan ok vaikka kyllä kalliinpuoleinen ruuan laatuun nähden. Näköalasta kai pitää maksaa.

    Äänestä

  • Ny se vastoo jo itselleen, kylhä se on sekaasin yksinäinen ihmispoloonen

    Äänestä

Ruoka on hyvää ja valikoima riittävä. Henkilöstö on ystävällistä ja osaavaa. Torniravintolan sisustus on retroa, mutta eiköhän se kuulu asiaan. Torni on kuitenkin jo yli 50-vuotias. Kyllä sen sisutus saa ollakin vanhahtavaa.

1Äänestä

Pitää paikkansa! Siisteys iso miinus ja ikkunat näköalaikkunoissa tosi pölyiset ja likaiset!

Äänestä
  • Tänne palstalle eivät enää nykyään eksy muut kuin älykkyydeltään vähemmälle jääneet kaikestavalittajat. Täältä on melko turha kysellä ja etsiä mitään järkeviä vastauksia, valitettavasti.

    Äänestä

Vastahan tuo remontoitiin. Siellä Niuvanniemessä ei olla ihan ajantasalla.

Ylhäällä sijaitsevat kahvila- ja ravintolakerrokset uusitaan kokonaan. Sisustukseen haetaan vaikutteita tornin alkuajalta 60-luvulta.

Kuopion monumentti, Puijon torni tulee tänä vuonna 60 vuoden ikään.
Kaikki on pistetty uusiksi. Liput liehuu, on uudet logot ja matkamuistomyymälä. Kehitystyötä on tehty paljon alueen saavutettavuuteen, esteettömyyteen ja viihtyvyyteen on panostamalla ja sitä buustataan entisestään syksyllä.
https://www.viikkosavo.fi/paikalliset/5982892

1Äänestä

Vieläkö Puijon vanha torni on olemassa?

Ei näkynyt puoli seitsemän videossa jossa uusi torni vilahti.

Äänestä

Kuinka kauan on kulunut aikaa/vuosia että Puijon torni on kasvanut nykyisiin mittoihin.
Tyvestä aika järkälemäinen. Yhtään mäntyä ei ole Puijolla jossa olisi noin paksu tyvi. Mahtavaa.

Äänestä

Kuinka monta ihmistä saa kerrallaan mennä Puijon torniin ylös?

Voiko mennä kolme bussilastillista?

Äänestä

Saako sieltä pitsaa?

Äänestä
  • Ja kebabia,juu juu,suap sieltä kaekkee!

    Äänestä

Sisustus pitääkin olla vanhaa ja alkuperäistä,museosuojattu.

Äänestä

Puijon torni on komea.

Äänestä

Puijo

Äänestä

Up!

Äänestä

Puijo

Äänestä

Kyllä!

Äänestä

Puijontorni

Äänestä

Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pirkkonen kirjoitti:

Kertokaa kokemuksianne, onko ruoka hyvää, onko palvelu hyvää ? Jostain luin, että sisustus on kovasti vanhentunut ja kulunut, pitääkö paikkansa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu