Kertokaa kokemuksianne, onko ruoka hyvää, onko palvelu hyvää ? Jostain luin, että sisustus on kovasti vanhentunut ja kulunut, pitääkö paikkansa ?
Puijon Torniravintola
20
1959
Vastaukset
- torniinmars
Käy kyselijä kattomassa kun tiedät sisustamisestakin.
- keksi_parempi_viesti
Tämä sama hullu ihmettelee Kuopion liikennekulttuuria, lihavia ihmisiä ja laiskoja lääkäreitä ja nyt Puijon tornin sisustusta.
Mitähän seuraavaksi??? - Pirkkonen
En tiedä, tarkoititko minua 'samalla hullulla', mutta jos keskustelun taso on tällä palstalla tätä luokkaa, niin kuulostaa surulliselta. Minä en ole ottanut kantaa liikenteeseen, ihmisten painoon tai lääkäreihin, ihan tiedoksi vain, kyse on jostakusta muusta henkilöstä (jos kenestäkään...?).
Miten niin tiedän sisustamisesta ? Juuri sitähän yritin kysellä palstalaisilta. Ja sitä paitsi kyse ei ollut Puijon tornin sisustamisesta, vaan Torniravintolan.
Kannattaisi lukea tekstit vähän tarkemmin. Ja jos keskustelun taso on tätä luokkaa, olen väärällä palstalla.
Kuopio on suosikkikaupunkini ja valitettavasti en pääse siellä käymään kovin usein. Jos em. kommentoijat ovat kuopiolaisia, niin on todettava, että kaikenlaisia tietty mahtuu muuten erittäin mukavien kuopiolaisten joukkoon. Koettakaa nyt vähän kasvaa ja ottaa asioihin positiivinen asenne. Kiitos !- pelsepää
Jos Kuopio on suosikki kaupunkisi niin miten vittua voit kysellä jostain sisustuksesta. Luulis silloin olevan aivan tois arvonen seikka kuinka kuluneita kankaat on.
Sinä olet se tupajumi joka on välillä muuttamassa Kuopioon ja milloin mitäkin. Sinä juur olet se josta edellä oleva kirjoitti. Sovit hyvin tänne, meijän kaheleitten joukkoon. - Pirkkonen
Vähän positiivista asennetta peliin 'pelsepää', niin sinunkin elämäsi alkaa tuntua mukavammalta...
- kuopijjoon
Pirkkonen kirjoitti:
Vähän positiivista asennetta peliin 'pelsepää', niin sinunkin elämäsi alkaa tuntua mukavammalta...
Älä välitä näistä Pirkkonen. Tänne palstalle eivät enää nykyään eksy muut kuin älykkyydeltään vähemmälle jääneet kaikestavalittajat. Täältä on melko turha kysellä ja etsiä mitään järkeviä vastauksia, valitettavasti. Kuopio on minunkin suosikkini, ja tiedän, että 95 prosenttia kuopiolaisista on mukavia, kunnon ihmisiä.
Puijon torniravintolassa olen viimeksi käynyt joskus 1990-luvulla, joten en tiedä sen nykytilaa. Silloin se oli ihan ok vaikka kyllä kalliinpuoleinen ruuan laatuun nähden. Näköalasta kai pitää maksaa. - piäkippee
Ny se vastoo jo itselleen, kylhä se on sekaasin yksinäinen ihmispoloonen
- Ihan_hyvä_paikka
Ruoka on hyvää ja valikoima riittävä. Henkilöstö on ystävällistä ja osaavaa. Torniravintolan sisustus on retroa, mutta eiköhän se kuulu asiaan. Torni on kuitenkin jo yli 50-vuotias. Kyllä sen sisutus saa ollakin vanhahtavaa.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016070721860743_ul.shtml
Uimarantaa lähellä?- Anonyymi
Pitää paikkansa! Siisteys iso miinus ja ikkunat näköalaikkunoissa tosi pölyiset ja likaiset!
- Anonyymi
Tänne palstalle eivät enää nykyään eksy muut kuin älykkyydeltään vähemmälle jääneet kaikestavalittajat. Täältä on melko turha kysellä ja etsiä mitään järkeviä vastauksia, valitettavasti.
- Anonyymi
Vastahan tuo remontoitiin. Siellä Niuvanniemessä ei olla ihan ajantasalla.
Ylhäällä sijaitsevat kahvila- ja ravintolakerrokset uusitaan kokonaan. Sisustukseen haetaan vaikutteita tornin alkuajalta 60-luvulta.
Kuopion monumentti, Puijon torni tulee tänä vuonna 60 vuoden ikään.
Kaikki on pistetty uusiksi. Liput liehuu, on uudet logot ja matkamuistomyymälä. Kehitystyötä on tehty paljon alueen saavutettavuuteen, esteettömyyteen ja viihtyvyyteen on panostamalla ja sitä buustataan entisestään syksyllä.
https://www.viikkosavo.fi/paikalliset/5982892 - Anonyymi
Vieläkö Puijon vanha torni on olemassa?
Ei näkynyt puoli seitsemän videossa jossa uusi torni vilahti. - Anonyymi
Kuinka kauan on kulunut aikaa/vuosia että Puijon torni on kasvanut nykyisiin mittoihin.
Tyvestä aika järkälemäinen. Yhtään mäntyä ei ole Puijolla jossa olisi noin paksu tyvi. Mahtavaa. - Anonyymi
Kuinka monta ihmistä saa kerrallaan mennä Puijon torniin ylös?
Voiko mennä kolme bussilastillista? - Anonyymi
Saako sieltä pitsaa?
- Anonyymi
Ja kebabia,juu juu,suap sieltä kaekkee!
- Anonyymi
Sisustus pitääkin olla vanhaa ja alkuperäistä,museosuojattu.
- Anonyymi
Puijon torni on komea.
- Anonyymi
Puijo
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521663806Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään752999Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211921Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?461818TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851301Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251248- 401240
Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581028Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10738